Аратта - На головну

24 квітня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Реальна небезпека. Російські лісові пожежі наближаються до Чорнобильських лісів

Довкілля 10914 переглядів

Опубліковано - 12.08.2010 11:30 | Всі новини | Версія для друку

Реальна небезпека. Російські лісові пожежі наближаються до Чорнобильських лісів
Реальна небезпека. Російські лісові пожежі наближаються до Чорнобильських лісів
У Чорнобильській зоні є потенційна небезпека радіаційного забруднення повітря від ймовірних пожеж, стверджують українські екологи. Втім, українська влада запевняє, що безпосередньо там поки нічого не горить.

Російський Рослісзахист у середу підтвердив, що, за даними на 6 серпня, лише в Брянській області було зафіксовано на забруднених радіонуклідами землях 28 пожеж, і що, залежно від погоди, рознос радіонуклідів може бути на сотні кілометрів.

«Якщо горить Брянська область, вони можуть опинитись в Новгородській області, в Москві, а за певних обставин і у Східній Європі», сказав член-кореспондент Академії наук Росії Олексій Яблоков.

На ранок 11 серпня пожеж не було - МНС України

В Україні у міністерстві з надзвичайних ситуацій Deutsche Welle повідомили, що на ранок середи, 11 серпня, у Чорнобильській зоні великих лісових пожеж не зафіксовано. Голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко впевнена, що у таку спеку більше уваги пожежників потребують природно-заповідні території, а не Чорнобильська зона.

«Є, звичайно, небезпека від лісу, який має радіоактивне забруднення. Це серйозна загроза. Але люди, які працюють в Чорнобильській зоні, її усвідомлюють. Я знаю ці безпрецедентні заходи охорони і контролю саме цих лісів. Думаю, що загрози, яка є в інших лісах, тут не має»,- наголошує еколог.

Експерти: ситуація з пожежами в Чорнобильській зоні повністю не контролюється

Втім, чи здатні пожежники зони відчуження повністю контролювати ситуацію з поширенням вогню? Дослідники зони відчуження переконані, що в чорнобильській зоні не впроваджена ефективна система раннього виявлення пожеж.
У цьогорічному звіті експертів проекту ЄС з розробки стратегічних програм соціально-екологічного розвитку територій, постраждалих від Чорнобильської катастрофи, зазначено, що, попри відповідальну роботу спецліспідприємства «Чорнобильська Пуща», понад 15% лісового чорнобильського масиву пожежники не контролюють через обмежену кількість пожежних веж і відсутність спецтехніки.

Тож, пожежі у Чорнобильській зоні можуть бути частими, попри офіційну статистику, яка свідчить, що з 1993 по 2006 рік там сталося лише близько тисячі незначних загорянь. У звіті європейських експертів також зазначається, що не всі пожежі реєструються співробітниками лісництва у зоні відчуження, оскільки на них накладають штрафи, якщо пожеж буде забагато.

Екологи закликають утилізувати нарешті сухий ліс

Незалежний консультант з охорони навколишнього середовища Улян Білоткач, який теж брав участь у розробці для Євросоюзу звіту про соціально-екологічний розвиток чорнобильських територій, каже: «Ця небезпека існуватиме доти, доки будуть прийняті радикальні заходи з утилізації забрудненого сухого лісу: вирубати, переробити, захоронити. Але для цього потрібні великі капіталовкладення і політична підтримка уряду і міжнародних організацій».

Експерти ЄС розробили для України проект з екологічно чистого спалювання деревини в зоні відчуження. На його впровадження потрібно 2,5 мільйони євро.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Довкілля»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо народ позбавити його історії, то через покоління він перетвориться на натовп, а ще через покоління ним можна буде управляти ”
Йозеф Геббельс

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.