Аратта - На головну

25 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 роках, командир одного з загонів бурів українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Ю.Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 році Ю.Будяк працює в уряді Української Народної Республіки. В 1943 році Юрій Будяк помирає в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали .... Уїнстон Черчілль....
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Слово “брата”. Російські історики вже на всю переконують, що нас, українців, нібито не існує

Імперія «Совок» 5516 переглядів

Опубліковано - 17.01.2011 16:30 | Всі новини | Версія для друку

Слово “брата”. Російські історики вже на всю переконують, що нас, українців, нібито не існує
Слово “брата”. Російські історики вже на всю переконують, що нас, українців, нібито не існує
Проблема українців в тому, що двадцять років тому їм була нав’язана “концепція Грушевського”: “помилкова, заснована не на історії, не на фактах, а на міфах про існування якогось окремого українського народу зі своєї державністю”.

Про це заявив російський історик Олександр Колпакіді.

На думку Колпакіді, автора книг "Внешняя разведка России", "Империя ГРУ", "КГБ. Спецоперации советской разведки", якщо Партія регіонів дійсно хоче змінити свої відносини з Росією, вона має змінити саму концепцію історії України.

Колпакіді схвалив дегероїзацію Степана Бандери, проте заявив, що цього мало, бо проблема не в цьому. На його думку, більшість населення України ніколи не вважала Бандеру героєм.

"Можливо, якийсь час його вважає таким певна частина Західної України, але більшість населення його ніколи не сприймала. Навіть ті, хто захоплювалися діяльністю бойовиків УПА і тим же Романом Шухевичем, завжди з презирством ставилися до Бандери. Він продажний, дрібний, верескливий політикан, тупий, без всяких талантів: писав погано, виступав погано, поганий конспіратор, ніколи особисто не брав участі у терактах. Шухевич теж не відрізнявся великим розумом, але він хоча б був мужній, бойовик, бандит, який дійсно погубив масу народу, багато років проходив підготовку в німецьких розвідувальних школах, одним словом - був великий негідник. Це розуміють і говорять навіть самі українські націоналісти ", - заявив російський історик.

Як зазначив Колпакіді, скасування указу - це правильний крок, але це дрібниця. "Справа не в Бандері, справа в самій концепції. Треба поміняти її, при цьому російська сторона не повинна вимагати заміни одних міфів новими. Треба просто відновити історичну справедливість. Будь-який історик скаже, що Грушевський - казкар. Але його концепція була сприйнята не тільки на Україні, а й іншими колишніми республіками СРСР, які таким чином створюють легітимацію власної влади. Мало того, ця легітимація може будуватися тільки на основі русофобії ", - вважає історик.

Як повідомляося раніше, 2 квітня 2010 року Донецький окружний адміністративний суд визнав протиправним і таким, що підлягає скасуванню, указ президента Віктора Ющенка про присвоєння Степану Бандері звання Героя України.

12 січня на Інтернет-сторінці Президента з'явилася про набуття чинності рішення суду щодо зняття з Степана Бандери статусу "Героя України".

23 червня 2010 року Донецький апеляційний адміністративний суд визнав недійсним указ президента Віктора Ющенка про надання звання "Героя України" Степану Бандері. У касаційному порядку це рішення оскаржено у Вищому адміністративному суді, й справу взято у провадження, утім розгляду ще не було.

Дегероїзацію Романа Шухевича суд розгляне через місяць.

Від “Аратти”: нам щиро шкода ззовні нібито інтелектуалів, чий мозок просто отруєний російською пропагандою, а ще більше тих - хто знає, що бреше, але робить це із кон'юнктурних міркувань.

Втім, як для Москви і Московії таке явище досить типове. Особливо воно було поширене у першій половині минулого століття, коли комуністичні інтелектуали називали генетику і кібернетику буржуазними псевдонауками. Не тому, що свято вірили у це, а щоб догодити напівграмотним керманичам країни. І на ці теми писали тони "наукових праць". Таким був спосіб виживання і забезпечення комфортного життя.

Що ж нині змінилося у Росії? Та практично нічого. І воно зрозуміло. Бо не буває керованої чи не керованої демократії. В природі є або демократія, або авторитаризм. А яка при авторитаризмі свобода наукової думки? Напевно пояснювати не варто.

Головне, щоб ми не потрапили у російське болото авторитарного "благодєнствія". Бо наші діти, які виросли в умовах хоч слабкої, але демократії, нам цього не пробачать.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Імперія «Совок»»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Історія народу починається не з писемних згадок про нього, а з тих часів, які історична пам'ять цього народу зберегла””
Юрій Шилов

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.