Аратта - На головну

18 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Соціолог: В Україні буде або тиха апатія, або неконтрольований вибух

Суспільне життя 17622 перегляди

Опубліковано - 20.04.2011 13:30 | Всі новини | Версія для друку

Ірина Бекешкіна: “В Україні буде або тиха апатія, або неконтрольований вибух”
Ірина Бекешкіна: “В Україні буде або тиха апатія, або неконтрольований вибух”
В Україні спостерігається ситуація “політичного вакууму”, коли влада втрачає довіру громадян, але рейтинг опозиції також не зростає.

Про це в інтерв'ю ЛігаБізнесІнформ розповіла директор фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна.

"Динаміка очевидна: за цей рік влада "розтринькала" кредит довіри, який їй давали. Згадайте, Янукович починав з рівнем довіри в 53%, але розтратив його невідомо на що. Ймовірно, на розмови про реформи, які реально так і не почалися", - сказала вона.

Бекешкіна навела приклад недавнього соцдослідження, за результатами якого провладні політичні сили підтримують 23% українців, опозиційні - 18%, а 40% респондентів не підтримують ні тих, ні інших.

"Я б сказала, що це тиха політична криза - політики взагалі втратили довіру. Раніше, якщо не довіряли влади, то хоч якось росла опозиція, а зараз цього немає. Такий ось політичний вакуум", - сказала вона.
На питання, хто може заповнити цей вакуум ближче до виборів, Бекешкіна відповіла:

"Важко сказати. Тут може бути або тиха апатія, або протилежна реакція - неконтрольований вибух. Тому що нових фігур, які викликали б довіру суспільства, просто немає".

"У загальнонаціональному масштабі наші політики в глибоких "мінусах": 40% українців, які не підтримують ні владу, ні опозицію, насправді не довіряють нікому з політиків. До цього "приплюсовується" персональна недовіра до конкретних політиків. Тому виходить, що найвищий рейтинг довіри як і раніше у Януковича, але це 27% - за 59% тих, хто йому не довіряють", - додала вона.

На думку соціолога, крім покращення відносин з Росією і виплати допомог на народження дітей Янукович не виконав нічого зі своїх обіцянок, "а його "покращення життя вже сьогодні" нікого вже навіть не смішить".

"Добило" людей стрімке зростання цін, причому на продукти першої необхідності. І на цьому тлі замість чесних пояснень їм говорять, що насправді в нас інфляція 9%. Це дуже дратує людей. А ще те, що поки їх матеріальне становище погіршується, влада відверто жирує", - сказала вона.

На думку Бекешкіної, влада спробувала "заткнути рот свободі слова, але отримала відчайдушний опір".

"Тепер роблять вигляд, що борються з корупцією. Але розумієте, хто з нею бореться? Найбільші корупціонери, ті, у кого на державній службі "з повітря" виникають мільйони в деклараціях", - сказала вона.

"Пропонується самих себе витягнути за волосся. Це неможливо, коли в країні постійно лунають заклики врятувати смертельно хвору дитину, а в цей час абсолютна більшість депутатів по-хамськи бере "оздоровчі". Це могло би ще терпимо сприйматися суспільством тоді, коли у людей росли б доходи", - додала соціолог.

Вона також висловила думку, що Янукович "намагається вибудувати нову модель спілкування з суспільством за принципом "вождь - маса", "добрий цар - погані бояри".

"У всьому винна, і це було видно з його послання до Верховної Ради, бюрократія, яка гальмує. Ситуація з підприємницьким Майданом дуже показова: прийшов цар - і все вирішив. Але цар не може вирішувати все. Справа царя - створити механізми, що працюють, функціонують. У нас ці механізми заїдають", - сказала Бекешкіна.

"Вибач, ти призначав цих людей? Ти. Які питання? У нас зараз один відповідальний, одна людина, яка всіх призначає - Янукович. А він намагається абстрагуватися від цієї, ним же збудованої, вертикалі: ось я - добрий цар, я все вирішу", - зазначила вона.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Суспільне життя»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.