Аратта - На головну

25 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


NASA оприлюднило унікальне відео, на якому видно, як у Сонце врізалася величезна комета

У світі науки 6875 переглядів

Опубліковано - 18.05.2011 15:12 | Всі новини | Версія для друку

NASA оприлюднило унікальне відео, на якому видно, як у Сонце врізалася величезна комета
NASA оприлюднило унікальне відео, на якому видно, як у Сонце врізалася величезна комета
Американське космічне агентство NASA оприлюднило унікальне відео, на якому зафіксовано, як у Сонце врізалася величезна комета.

На кадрах, зроблених Геліосферною обсерваторією NASA (SOHO), можна побачити, як на величезній швидкості охоплена полум'ям комета зіткнулася з поверхнею зірки. Стався вибух і колосальний викид сонячної енергії.

Як повідомляється, оскільки енергія була спрямована не у бік Землі, магнітних бур вдалося уникнути. Проте Сонце досі перебуває в нестабільному стані, на ньому можливі нові спалахи. Крім того, поряд із зіркою дослідники зафіксували ще кілька подібних комет.

Вважається, що комета-самовбивця є однією з частинок якоїсь великої комети, яка зруйнувалася декілька століть тому. Такі об'єкти поблизу Сонця отримали назву навколосонячних комет Крейца.

Вперше навколосонячні комети було виявлено під час повного сонячного затемнення в 1882 році. Тепер у каталогах зафіксовано більше тисячі подібних комет.

А нещодавно астрономи виявили у Всесвіті 18 потенційно небезпечних для Сонячної системи зірок. Науковці дійшли висновку, що для 18 з вивчених зірок шанси пройти поблизу Сонячної системи досить високі. Жодна з них не має зіткнутися безпосередньо із Сонцем - найімовірніше, світила можуть дестабілізувати хмару Оорта, яка є джерелом комет.

Раніше повідомлялося, що співробітники Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики за допомогою телескопа Ps1, який стежить за навколоземним простором, виявили потенційно небезпечний об'єкт - астероїд 2010 St3.

Зазначимо, в червні 2010 року найбільша планета Сонячної системи - Юпітер - зіткнулася з астероїдом, який, за попередніми даними, розмірами лише трохи менший за Землю, але більший за Місяця. Землі тоді пощастило: якби астероїд потрапив у нашу планету, трагедія була б планетарних масштабів, рахунок людських жертв пішов би на багато сотень мільйонів.

Сонце минулого року потрапило під цілий град крижаних комет. "Він почався 13 грудня, а закінчився - 22-го. За цей час SOHO зафіксувала 25 комет, що розчинилися в Сонце, це було шалене видовище!" - заявив співробітник Морський дослідної лабораторії у Вашингтоні Карл Беттемс.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Люди, які ніколи не оглядалися на предків, не дбатимуть про нащадків”
Едмунд Берк

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.