Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Бердичів (Житомирська область) в костьолі Святої Варвари 14 березня 1850 року місцева красуня Евеліна Ганська була повінчана з Оноре де Бальзаком. В цьому ж містечку тривалий час жив Фредерік Шопен, окрім написання музики, він також керував роботами по реставрації тамтешнього органу...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Дельфіни називають один одного іменами

Невідоме 18771 перегляд

Опубліковано - 8.09.2011 17:14 | Всі новини | Версія для друку

Дельфіни називають один одного іменами
Дельфіни називають один одного іменами
Стефані Кінг із Сент-Ендрюського університету (Велика Британія) та її колеги спостерігали за 179 парами диких афалін біля берегів Флориди з 1988 по 2004 рік.

Десять з них копіювали характерний "свист" одне одного, з допомогою якого дельфіни "представляються" співрозмовнику.

Подібне ще ніколи не фіксувалось.

Називали одне одного по іменах (якщо можна так висловитися) тільки учасники пар, що складалися з матері та дитинчати або дорослих особин, які подорожують і полюють разом.

Скопійовані сигнали мали ту ж частоту, що й оригінальні, але або починалися на більш високій частоті, або були коротшими. Це говорить про те, що дельфіни не просто повторювали одне за одним.

Копіювання мало місце лише в тих випадках, коли пара розділялася, що змусило пані Кінг припустити, що дельфіни намагалися возз'єднатися. Вона вважає, що тварини кликали одне одного.

Джастін Грегг, представник проекту Dolphin Communication (США), закликає до більш обережної інтерпретації: мовляв, дельфіни могли копіювати характерний свист партнера просто через те, що вони часто його чують. Треба було продемонструвати, що дельфін, який почув своє "ім'я" на нього зреагував.

Філліс Лі з Стерлінгского університету (Велика Британія) зазначає, що наука не знає жодного виду, який користувався б такою вокальною мімікрією для спілкування. Утім, відзначає експерт, теоретично на це здатні папуги.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Невідоме»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

У сучасних умовах будь-яка нація, що не бажає «самознищення» чи рабського становища у світовому співтоваристві, повинна на перше місце висувати завдання інтелектуальної безпеки”
Юрій Канигін

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.