Аратта - На головну

20 квітня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Будні “кавунізму”: житомирські регіонали розширили “русскій мір” шляхом передачі УПЦ МП приміщення музею природи

Влада Регіон: Житомирська область 10972 перегляди

Опубліковано - 9.09.2011 01:21 | Всі новини | Версія для друку

У Житомирі приміщення музею природи віддали УПЦ МП
У Житомирі приміщення музею природи віддали УПЦ МП
Житомирська обласна рада передала у власність Житомирської єпархії Української православної церкви Московського патріархату приміщення Хресто-Воздвиженської церкви, в якому розміщується відділ природи обласного краєзнавчого музею.

Рішення було прийнято підконтрольною Партії регіонів більшістю в раді.

Проти передачі церкви виступив житомирський “Комітет опору диктатурі”, активісти якого з цього приводу пікетували сесію облради.

Участь у пікетуванні взяли близько тисячі прихильників дев'яти опозиційних політичних партій і рухів Житомирської області, які увійшли до комітету, а також представники духовенства Української православної церкви Київського патріархату.

Від керівників обласної влади учасники пікету вимагали не передавати приміщення колишньої Хресто-Воздвиженській церкві на баланс Житомирської єпархії УПЦ МП.

Раніше священики трьох релігійних конфесій - Української православної церкви Київського патріархату, Української греко-католицької церкви та Української автокефальної православної церкви закликали Житомирську облраду не передавати приміщення колишньої Хресто-Воздвиженській церкві на баланс Житомирської єпархії УПЦ МП.

Серед можливих приміщень для перекладу музею природи, голова Житомирської обласної ради Йосип Запаловський назвав кінотеатр «Космос», кінотеатр «Першотравневий», однак більш реальний варіант вирішення питання - будівництво нового приміщення. Запаловський повідомив, що є ділянка під будівництво на Замковій горі, недалеко від Хресто-Воздвиженської церкви. Будівництво обійдеться в 12 млн. гривень. Передбачається, що приміщення для музею буде побудовано за гроші меценатів, «які живуть як в Житомирі, так і за його межами», повідомляє zhitomir.info/a>.

У Хресто-Воздвиженській церкві з 1946 року не проводяться богослужіння, за радянських часів приміщення використовувалося під господарські потреби і склади.

Нагадаємо, у липні в Алчевську Луганської області будівлю дитсадка віддали в безкоштовну оренду на 49 років для потреб релігійній організації «Парафія Свято-Миколаївського храму» УПЦ (Московського патріархату).

Довідка. "Кавунізм" - неологізм часів СРСР, коли житомирський обком КПРС очолював В.М. Кавун, відомий створенням власного "культу особистості" обласного значення.

Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Мале знання віддаляє від Бога, велике - приводить до Нього знову ”
Ф. Бекон, англійський філософ

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.