Аратта - На головну

17 квітня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Заліщики (Тернопільська область), після нападу Німеччини на Польщу в 1939 році, деякий час перебував польський уряд. А вже після вступу у війну Радянського Союзу, цей уряд через Румунію евакуюється в Англію, й до 1945 року вважався легітимним урядом Польщі...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У вухах приховані «батарейки»

У світі науки 6458 переглядів

Опубліковано - 14.11.2012 15:58 | Всі новини | Версія для друку

Джерелом живлення може стати прихована глибоко у внутрішньому вусі камера з іонами, яка виробляє електричний потенціал для управління сигналами нейронів
Джерелом живлення може стати прихована глибоко у внутрішньому вусі камера з іонами, яка виробляє електричний потенціал для управління сигналами нейронів
Група науковців з Массачусетського технологічного інституту і Гарвардського університету стверджує, що всередині організму ссавців, зокрема людини, є природна батарейка, здатна до живлення електронного пристрою.

Джерелом живлення може стати прихована глибоко у внутрішньому вусі камера з іонами, яка виробляє електричний потенціал для керування сигналами нейронів.

У ході експерименту на морських свинках дослідникам вперше вдалося забезпечити живлення імплантованого електронного пристрою від такої природної "батарейки", повідомляє CNews з посиланням на публікацію в журналі Nature.

Науковці імплантували електроди в "біологічні батарейки" у вухах морських свинок. До електродів прикріплялися малопотужні електронні пристрої. Слух свинок не постраждав після імплантації, а пристрої змогли передавати дані про хімічні умови у вусі на зовнішній приймач.

"У минулому люди вважали, що місце, де знаходиться високий потенціал, недоступне для пристроїв-імплантатів, і будь-яке втручання дуже небезпечне. Протягом 60 років ми знали про те, що така батарейка існує, але ніхто навіть не намагався використовувати її для живлення корисної електроніки", - пояснив отохірург Костянтин Станкович.

Вухо перетворює вібрації барабанної перетинки у електрохімічні сигнали, які потім обробляються мозком. Розташований у частині вуха батарейний відсік розділений мембраною, деякі з клітин якого вміють перекачувати іони. Дисбаланс іонів натрію і калію на різних сторонах мембрани створює електричну напругу.

Хоч ця напруга є найвищою в організмі, вона все ж дуже невелика. Для її використання необхідно працювати з вкрай малопотужними електронними чіпами. Для цього схема управління чіпом має бути дуже спрощеною, що і реалізували дослідники.

Проте сам чіп поки що розміщається за межами вуха морської свинки - вживляли тільки електроди по обидва боки мембрани - але розмір пристрою вже досить малий і дозволяє розмістити його прямо у вусі.

У майбутньому, вважають науковці, коли можна буде перейти від експериментів на тваринах до випробувань на людях, їхня розробка знайде застосування в слухових апаратах або в пристроях, що стежать за рівновагою. Крім того, можна буде створювати нові, ефективні діагностичні алгоритми, засновані на значеннях напруги у внутрішньому вусі у різних хворобливих станах.

25 жовтня данські науковці виявили таємничі електричні потоки на дні океану і, визначивши їхнє джерело, здивувалися власному відкриттю. Як виявилося, морське дно буквально обплутане живим електричним кабелем - це бактерії, з’єднані в найтонші довгі нитки, дуже схожі за структурою на зв’язку проводів в ізоляційній обмотці, зазначає NEWSru.ua.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків”
Юрій Липа

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.