Аратта - На головну

24 квітня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Перемішування генів і взаємозбагачення культур

У світі науки 8653 перегляди

Опубліковано - 16.05.2013 02:56 | Всі новини | Версія для друку

Казка про двох сестер стала предметом дослідження через свою широку популярність Європі, - в цілому налічується понад 700 варіантів цієї казки
Казка про двох сестер стала предметом дослідження через свою широку популярність Європі, - в цілому налічується понад 700 варіантів цієї казки
Дослідники виявили, що мовні відмінності між культурами створюють значні перешкоди для дифузії народних казок, і що ці бар’єри сильніше, ніж ті, які впливають на обмін генами.

Відома в Європі казка про двох сестер, - добру та злу (The story of kind and unkind girls) стала предметом масштабного дослідження, що було проведене новозеландськими вченими. Використовуючи дані популяційної генетики, вони вивчили версії казки, що існують в тридцяти з гаком етнічних групах Європи. Виявилося, що рівень відмінності версій нагадує характерний для цих груп рівень генетичної відмінності.

Казка про двох сестер стала предметом дослідження (його результати опубліковані в журналі Nature) через свою широку популярність Європі; в цілому налічується понад 700 варіантів цієї казки. В її канонічній версії сестри мандрують разом і винагороджуються у відповідності зі своїми вчинками: добра сестра отримує в нагороду золото, а зла - коробку зі зміями.

Керівник дослідницької группи Квентін Аткінсон - фахівець з еволюції людини з Оклендського університету (Нова Зеландія) підбив підсумки виконаної роботи. Він, зокрема, заявив, що виявлені розбіжності різних версій казки дозволяють припустити, що за перемішування генів і за взаємозбагачення культур відповідають паралельні процеси.

«У той же час було б помилкою вважати, що рушійні механізми цих процесів ідентичні», - зауважує Аткінсон. І додає: «як з’ясовується, на розбіжність між різними версіями існування етнолінгвістичних кордонів впливає сильніше, ніж існування відмінностей в генах. Фактично ми підтвердили гіпотезу про те, що в етнічних груп культурні відмінності виражені сильніше, ніж генетичні».

Марк Пейджел, біолог-еволюціоніст з університету Редінга (Великобританія), пише в зв’язку з цим про специфічні кордони, які формуються навколо різних етнічних груп і допускають змішування генів, але перешкоджають змішуванню культур. На його думку, результати дослідження підтверджують відому теорію про те, що за своєю поведінкою різні етнічні групи нерідко нагадують різні біологічні види.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Не знаючи минулого, неможливо зрозуміти справжній сенс сьогодення і мету майбутнього ”
Максим Горький

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.