Аратта - На головну

18 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Гени захищають людей від небезпек зовнішнього світу

У світі науки 12168 переглядів

Опубліковано - 15.10.2013 00:27 | Всі новини | Версія для друку

Гени багато в чому визначають, якою ви бачите склянку: наполовину повною або наполовину порожньою
Гени багато в чому визначають, якою ви бачите склянку: наполовину повною або наполовину порожньою
Університет Британської Колумбії встановив: понад 50% людей генетично схильні до виявлення прихованих джерел загрози.

У цієї групи людей більш сильні емоційні спогади, каже дослідник Ребекка Тодд. Йдеться про присутність варіанту гена ADRA2b, пише The Vancouver Sun.

"Виявляється, що ці люди сприймають світ набагато більш інтенсивно, ніж інші, і сприймають саме негативні сторони кожної ситуації", - прокоментувала дослідження Ребекка Тодд.

У даній ситуації у людей частіше виникають емоційно заряджені нав’язливі думки, пов’язані з посттравматичним стресовим розладом після травматичної події.

Тодд повідомила, що це перше дослідження, яке мало на меті з’ясувати, що ця генетична зміна може суттєво вплинути на те, як люди бачать і сприймають світ.

"Ми всі чули вислів "дивитися на світ крізь рожеві окуляри". Отримані дані свідчать про те, що люди відчувають емоційні аспекти світу частково через ген, - це як дивитися на світ за допомогою кольорового скла, - тонованого, трохи похмуро, - і що біологічні коливання на генетичному рівні можуть зіграти значну роль в індивідуальних відмінностей у сприйнятті", - сказала вона.

Схильність до виявлення негативного в навколишньому світі може бути позитивною рисою, з еволюційної точки зору. Людина в результаті уникає небезпеки. Наприклад, вона може краще виокремлювати агресивно налаштованих людей в натовпі, обходячи їх стороною. Те ж стосується місць, де є ризик посковзнутися або впасти.

Тодд також повідомила, що інші фактори, - такі як культурні відмінності або життєвий досвід також впливають на індивідуальні відмінності в емоційному сприйнятті, і що вона почали вивчати ефекти від різного варіанту гена на людях з посттравматичним стресовим розладом.

Подальші дослідження планується також вивчити виникнення варіанту гена в різних етнічних групах.

Дослідження, результати якого опубліковані в журналі Psychological Science, було проведене у співавторстві з Адамом Андерсоном з Корнельського університету.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Знаєте, що таке малорос? Ні? Паршивець, просто кажучи, ні те ні се. Він, бачите, собі з походження — українець, з виховання — руський, з переконань — неук у всьому, що торкається рідного народу, по вдачі — боягуз, себелюб, раб. От це — малорос.”
Володимир Винниченко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.