Аратта - На головну

25 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У музеї села Пархомівка за екскурсії грошей ніколи не беруть

Духовний світ Регіон: Харківська область 13683 перегляди

Опубліковано - 18.05.2006 15:46 | Всі новини | Версія для друку

У музеї села Пархомівка за екскурсії грошей ніколи не беруть
У музеї села Пархомівка за екскурсії грошей ніколи не беруть
Сьогодні – Всесвітній день музеїв. Зазвичай, огляд експозицій цього дня роблять безкоштовним. А от у музеї села Пархомівка, що на Харківщині, за екскурсії грошей ніколи не беруть. Хоча з-поміж експонатів – шедеври світового живопису.

Олена Семенченко, завідувачка музею:
- Казимир Малевич відвідував нашу школу. Він закінчив п’ятикласне сільськогосподарське училище – так називалася Пархомівська школа. Що цікаво – це була його єдина офіційна освіта.

Півстоліття тому пархомівський учитель історії Опанас Луньов замислив створити краєзнавчий музей, який згодом став історико-художнім. Докладних спогадів щодо походження експонатів засновник не залишив. Чимало картин мають таблички "невідомий художник". Їх авторство інколи теж приписують комусь із великих, приміром, Ренуару або Гогену. Однак, у музеї гадають, що це перебільшення. Та для мешканців Пархомівки колекція Луньова, у будь-якому разі – предмет гордості.

Селян схвилювали нещодавні повідомлення у пресі, що пархомівська колекція перейшла у приватні руки. Коли про цю історію розповідає завідувачка музею, її звичний тон екскурсовода змінюється на суворіший.

Олена Семенченко, завідувачка музею:
- Ми залишаємся у цьому будинку, ми його орендуєм, так, як орендували раніше, у цукрового заводу. Тобто, ніхто нас не виселяє. Навіщо так от говорити, що держава неспроможна музей утримувати, що колекцію продали. Це – неправда!

18 травня – Всесвітнє свято музеїв. За традицією, цього дня відвідувачів пускають безкоштовно. А у Пархомівському музеї вхід вільний зАвжди - так повелося з перших днів існування сільського Ермітажу.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Духовний світ»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо народ позбавити його історії, то через покоління він перетвориться на натовп, а ще через покоління ним можна буде управляти ”
Йозеф Геббельс

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.