Аратта - На головну

24 квітня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Російський підводний човен біля Швеції мав атакувати литовське судно-сховище газу?

Надзвичайна подія 8093 перегляди

Опубліковано - 21.10.2014 10:26 | Всі новини | Версія для друку

Один з човнів пошукової команди в районі невеликого острова в архіпелазі Стокгольма, Швеція, 20 жовтня 2014 року
Один з човнів пошукової команди в районі невеликого острова в архіпелазі Стокгольма, Швеція, 20 жовтня 2014 року
У країнах Балтії стурбовані інформацією про можливість перебування у водах Стокгольмського архіпелагу пошкодженого іноземного військового підводного човна.

За повідомленням шведських ЗМІ, він може належати Росії. Естонські та латвійські прикордонники посилили охорону своїх кордонів. А литовці занепокоєні безпекою танкера із зрідженим газом, що прямує морським шляхом до Клайпеди. На думку експертів, цей інцидент є чітким сигналом для Балтійських держав про можливість агресії з боку Росії. Тим часом у Москві категорично спростовують всі закиди щодо наявності агресивних намірів та перебування у водах Швеції російської субмарини.

«Існує висока ймовірність того, що в Стокгольмському архіпелагу є іноземна підводна активність», – зазначив під час прес-конференції у Стокгольмі контр-адмірал Швеції Андерс Гренстад.

Шведські військові судна оточили бухту між островом Наттаро і портовим містом Нюнесхамн, де тривають пошуки підводного човна, при цьому задіяна авіація. Речник Міністерства закордонних справ Латвії Карліс Ейхенбаумс зазначив, що ця країна уважно стежить за подіями в Стокгольмському архіпелазі. За його словами, відповідні латвійські сили перебувають у посиленій готовності, оскільки цей інцидент, що відбувається близько кордонів Латвії, спонукає бути уважнішими.

Директор департаменту громадських відносин Міністерства оборони Латвії Каспарс Галкінс повідомив, що військово-патрульні судна перебувають у посиленій бойовій готовності з липня цього року, бо останнім часом значно зросла активність російських військово-морських сил біля кордонів. З приводу пошуку російського підводного човна у шведських водах він зауважив, що, незважаючи на озвучені публічно думки, необхідно дочекатися офіційного підтвердження з боку влади Швеції. За даними Міністерства оборони Швеції, шведська сторона зараз не може «ані підтвердити, ані заперечити» повідомлення преси про зникнення іноземної субмарини.

21 жовтня відбудеться візит до Латвії прем’єр-міністра Швеції Стефана Левена, у перебігу якого, можливо, й будуть з’ясовані нові деталі інциденту. Департамент поліції й прикордонної охорони Естонії провів переговори зі своїми колегами з Швеції, Фінляндії та Латвії. Посилено контролюють естонські острови Сааремаа і Хийумаа.

«Дивний збіг обставин»

Міністр закордонних справ Литви Лінс Лінкевичс вказує на дивний «збіг»: можливість зникнення російського підводного човна і те, що незабаром до Клайпедського порту має зайти судно-сховище «СПГ Independence» зі зрідженим газом.

За словами міністра енергетики Литви Рокаса Масюліса, інцидент у шведських водах Балтійського моря не повинен заважати проекту постачання зрідженого газу до Литви. Ця держава відмовляється від російського блакитного палива і вже на початку грудня цього року термінал зрідженого газу, який поставлятимуть із Катару на танкерах, працюватиме у Клайпеді.

Повернення до часів «холодної війни»?

Якщо в ході пошукової операції поблизу Стокгольма виявлять щось серйозне, це означатиме абсолютно новий стан у Балтійському морі, вважає експерт Вищої військової школи Швеції Стефан Ринг. Литовський експерт з оборони Олександр Матоніс зазначив, що здійснюваний військово-морськими силами Швеції пошук, як стверджується, пошкодженого російського підводного човна у шведських територіальних водах нагадує інциденти часів «холодної війни», зокрема події 1981 року, коли у фіорді Карлскруні на мілину сів радянський підводний човен.

«Наразі – не 80-і роки минулого століття, але якщо інформація, яку поширюють шведські ЗМІ, підтвердиться, можливе використання зброї», – вважає латвійський політичний оглядач Юріс Кажа, який довгий час прожив у Швеції.

Швеція почала пошуки у своїх водах підводного човна, який, імовірно, належить Росії, після того, як служба перехоплення шведських ВМС перехопила радіосигнал, канал якого використовується російськими військовими в екстрених ситуаціях. Міністерство оборони Нідерландів спростувало припущення міністерства оборони Росії, що підводний човен, який розшукують в територіальних водах Швеції, може належати Голландії.

Тим часом, російське оборонне відомство заперечує будь-які проблеми з надводними чи підводними кораблями Росії.

«Жодних позаштатних і тим більше аварійних ситуацій з російськими військовими кораблями не було і немає», – наголосив офіційний представник російського Міністерства оборони. За його словами, субмарини ВМФ Росії виконують завдання в акваторіях Світового океану відповідно до плану, не порушуючи жодних міжнародних норм.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Надзвичайна подія»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо знаєш себе і супротивника, то завжди виграватимеш. Якщо знаєш себе, але не знаєш супротивника - один раз переможеш, всі інші - програєш. Якщо не знаєш ні себе, ні його - завжди програватимеш”
Цзу Дзинь

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.