Аратта - На головну

23 квітня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Путін втрачає можливість шантажувати ЄС і Україну газом

Газоват 6449 переглядів

Опубліковано - 16.01.2015 20:52 | Всі новини | Версія для друку

Путін втрачає можливість шантажувати ЄС і Україну газом
Путін втрачає можливість шантажувати ЄС і Україну газом
Президент Росії Владімір Путін перетворив газ на свою найефективнішу зовнішньополітичну зброю.

Він перекривав поставки в Україну і Євросоюз, щойно виникали труднощі у відносинах з Києвом і Брюсселем.
Однак тепер цей його метод опинився під загрозою, - пише сьогодні Маке Кнорре на сторінках німецького видання Focus.

Оглядач пише, що останнім часом Путін отримував лише погані новини. Падіння цін на нафту і західні санкції тиснуть на економіку Росії. Економісти дають негативні прогнози, а агенція Fitch понизила російський кредитний рейтинг до ВВВ- з перспективною погіршення.

В цей же час, міністр економічного розвитку Росії Олексій Ведєв оголосив, що до березня інфляція в країні підскочить до 15-17%. На фоні такого нелегкого становища країни, Кремль ще й ризикує залишитися без свого головного геополітичного інструменту – газу.

Київ і Брюссель взялися активно працювати над диверсифікацією українського і європейського енергетичних ринків. В 2014 році експорт газу з Росії в ЄС впав до найнижчого рівня за 10 років. "Газпром" перекачав у Європу 195 мільярдів кубометрів газу, що на 10% менше ніж роком раніше.

А за період з листопада 2014-го до січня 2015 року об’єм поставок скоротився на 16% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

"Росії стає дедалі важче знаходити собі покупців у Європі. І це доводить відмова від будівництва газопроводу "Південний потік", про що було оголошено в грудні", - йдеться в статті.

Україна у 2014 році майже у два рази скоротила імпорт газу з Росії і збільшила з ЄС. Внаслідок цих змін частка російських поставок у внутрішньому споживанні зменшилася з 51,6% у 2013 році до 34% у 2014 році.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Розум може підказати, чого слід уникати, і тільки серце промовляє, що слід робити”
Жозеф Жубер

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.