Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У РБ ООН відбулося обговорення указу Путіна про паспортизацію ОРДЛО

Світ навколо нас 3976 переглядів

Опубліковано - 26.04.2019 09:15 | Всі новини | Версія для друку

У РБ ООН відбулося обговорення указу Путіна про паспортизацію ОРДЛО
У РБ ООН відбулося обговорення указу Путіна про паспортизацію ОРДЛО
Паспортизація Росією мешканців окремих районів Донецької та Луганської областей підриває суверенітет України.

Про це йдеться у спільній заяві 8 країн-членів ЄС, які входять до складу Ради безпеки ООН. Заяву було виголошено у четвер у Нью-Йорку, передає Голос Америки.

"Підписання Президентом Російської Федерації указу, який дозволяє, зокрема, особам, які постійно проживають в окремих районах Донецької та Луганської областей України, подавати заявки на отримання російського громадянства у спрощеному порядку, підриває суверенітет України", - йдеться у заяві.

У заяві відзначається, що дані райони , як і весь Донбас, є невід’ємною частиною української території.

"Полегшення отримання російського громадянства для українських громадян, що проживають там, суперечить цілям і духу Мінських угод", - йдеться у заяві.

Також відзначається, що час обраний для ухвалення Росією відповідного "свідчить про намір Росії ще більше дестабілізувати Україну і загострити конфлікт".

"Ми сподіваємося, що Росія утримуватиметься від будь-яких подібних дій, які ставлять під загрозу реалізацію Мінських угод і які перешкоджають повному відновленню українського урядового контролю над тими сферами, які передбачені угодами", - відзначає заява.

Заява закликала Росію припинити фінансову та військову підтримку сепаратистів.

"Ми закликаємо всі сторони повністю виконати свої зобов’язання за Мінськими угодами, починаючи з всеосяжного, міцного і тривалого припинення вогню і виведення важкої зброї, і конструктивно брати участь у Нормандському форматі і тристоронньої контактної групи", - також говориться у заяві.

Україна не визнає жодних наслідків указу президента Росії про спрощене надання російського громадянства жителям окупованого Донбасу, заявив постійний представник України в Раді безпеки ООН Володимир Єльченко заявив наприкінці засідання Ради безпеки ООН, передає Радіо Свобода.

«Ми знаємо, що «винятково гуманітарна акція» видачі російських паспортів є прелюдією до агресії та анексії, як підкреслювалося в парламенті України. Керівництво України буде робити все можливе, щоб захищати, допомагати, надавати необхідну підтримку та забезпечувати гарантії дотримання прав своїх громадян, які проживають на тимчасово окупованих територіях, а також тим, які, можливо, будуть змушені російською владою отримати російське громадянство. Вчорашній указ російського президента є просто незаконним і це кричуще порушення Росією багатосторонніх та двосторонніх документів і зобов’язань, Україна не визнає жодних наслідків цього указу, а Рада безпеки має розглядати це як указ, що не має сили», – сказав Єльченко.

Він також звернувся до представників ОБСЄ із питанням, чи сприяє, на їхню думку, рішення Путіна щодо видачі паспортів українським громадянам врегулюванню ситуації на Донбасі. У відповідь спеціальний представник голови ОБСЄ Мартін Сайдік зацитував звернення організації з цього приводу. Згідно з ним, крок Кремля «може підважити зусилля щодо мирного врегулювання кризи в Україні».

Рада безпеки ООН збиралася позачергово 25 квітня за ініціативою України. Приводом стало рішення Росії видавати паспорти мешканцям окупованого Донбасу за спрощеною процедурою. Більшість представників країн-членів Ради безпеки засудили ініціативу та висловилися на підтримку територіальної цілісності та суверенітету України.

Представник Росії Василь Небензя натомість заявив, що російське громадянство мешканцям Донбасу пропонують отримати добровільно, а не нав’язують, і ініціатива не порушує Мінські угоди.

24 квітня президент Росії Владімір Путін підписав указ, за яким жителі окупованих територій Донбасу зможуть у спрощеному порядку отримувати громадянство Росії, чим викликав обурення і української влади, і лідерів інших країн.


Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Підозр у людини тим більше, чим менше вона знає”
Френсіс Бекон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.