Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- гетьман Петро Дорошенко останні двадцять років свого довгого й бурхливого життя прожив у почесному засланні в Росії. Був Вятським воєводою. Отримав від російського царя в маленькому містечку Яропольче (Волоколамський повіт поблизу Москви) помістя - 1000 дворів і пенсію в 1000 карбованців. Там же він і помер 9 листопада 1698 року, де і був похований. Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була .... дружина Олександра Пушкіна – Наталя Гончарова...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Мінську помер побитий через прапор білорус. Тисячі людей вшановують його пам’ять

Імперія «Совок» 1033 перегляди

Опубліковано - 13.11.2020 13:33 | Всі новини | Версія для друку

У Мінську помер побитий через прапор білорус. Тисячі людей вшановують його пам’ять
У Мінську помер побитий через прапор білорус. Тисячі людей вшановують його пам’ять
У мінській лікарні у четвер помер 31-річний мешканець столиці Білорусі Роман Бондаренко.

За повідомленнями білоруських ЗМІ, невідомі люди в масках побили його і відвезли на мікроавтобусі після конфлікту через біло-червоно-білі стрічки в одному з дворів Мінська, відомому як "Площа змін".

Після звістки про смерть Романа Бондаренка тисячі мешканців Мінська прийшли до "Площі змін", аби вшанувати його пам’ять, запалили свічки і поклали квіти на місці затримання.

Як це сталося

Місцеві жителі розповіли порталу Tut.by, що у середу ввечері люди в цивільній формі і масках приїхали до "Площі змін", щоб зняти біло-червоно-білі стрічки. Люди з навколишніх будинків спробували дізнатися у них, що відбувається, і у дворі почався конфлікт.

"Між людиною у масці і невідомим хлопцем почалася якась словесна перепалка, Рома в ній не брав участі, він стояв поруч і слухав, - цитує Tut.by одну зі свідків події. - Потім він щось сказав, і чоловік у масці запитав: "Ти чому борзий такий?" Відштовхнув Рому ближче до муралу, той намагався ухилитися, але невідомий схопив його і з усієї сили відкинув до гірки на майданчику. Він сильно вдарився головою".

За словами сусідів, після цього Бондаренка затримали, посадили в мікроавтобус і відвезли.

"Я бачив усе з вікна, від моменту початку конфлікту, до моменту, коли його засунули в бус, - цитує видання Ex-press.by одного з очевидців, який написав про те, що сталося в Telegram. - Все тривало близько 3-5 хвилин. В бус його засунули при тямі, на майданчику його не били"

"Недержавна символіка"

Родичі розповіли, що у четвер увечері Бондаренко помер від отриманих травм.

"Мама вранці їздила в лікарню до Романа. Стан дуже важкий, лікарі сказали, що шанс вижити один з тисячі, - розповіла Tut.by сестра Романа Бондаренко Ольга Кучеренко ще до того, як стало відомо про його смерть. - Потрібна додаткова операція, але в цьому стані брат її не переживе. Потрібно чекати, поки піде на поправку. Мамі дозволили побачити Романа, ненадовго пустили в реанімацію, він у комі. Підключений до різних апаратів, весь у пов’язках і синцях".

Повідомлення про смерть Бондаренка родичі також підтвердили "Радіо Свобода". За даними Tut.by, до лікарні він потрапив з Центрального РУВС Мінська.

У четвер увечері Ольга Кучеренко опублікувала відеозвернення, в якому зі сльозами на очах розповіла про смерть брата.

"Рома нікого не провокував, це я знаю точно зі слів свідків, до того ж не одних, - сказала вона у відео, опубліковане "Радіо Свобода". - Все, що з ним сталося, сталося вже після "Площі змін". Я записую це відео, щоб більша кількість людей дізналася про те, що відбувається в цій країні, що люди - абсолютно беззахисні. Я дуже сподіваюся на правоохоронні органи, що вони порушать кримінальну справу".

Речниця столичної міліції Ольга Чемоданова прямо не підтвердила, що Бондаренка затримали співробітники правоохоронних органів.

"Деякі громадяни з метою доведення до оточуючих своєї особистої думки щодо своєї політичної позиції вивішують, малюють, наклеюють недержавну символіку на фасадах будівель, міських конструкціях, особистих автомобілях і т.і., - написала Чемоданова у Telegram. - Інші небайдужі громадяни намагаються відновити порядок і не допускати порушень правил благоустрою. З наслідками подібних конфліктів, іноді досить жалюгідними, розбирається МВС".

Пізніше офіційна представниця ГУВС Мінського міськвиконкому Наталія Ганусевич повідомила агентству ТАСС, що міліція і Слідчий комітет проводять перевірку інциденту.

"Вдень на офіційному сайті ГУВС з’явилася інформація, що 11 листопада близько 22:30 в міліцію надійшло повідомлення про бійку в одному з дворів на вулиці Червякова, - цитує агентство Ганусевич. - Співробітники правоохоронних органів, прибувши на місце, виявили побитим 31-річного Бондаренка. Йому викликали швидку допомогу і шпиталізували. Попередньо відомо, що конфлікт стався "через біло-червоно-білі стрічки, які повісили на конструкціях у дворі".

Символ акцій протесту

Мінський двір, де стався інцидент, став одним із символів масових акцій протесту проти міліцейського насильства і фальсифікації результатів президентських виборів, які тривають у Білорусі з середини серпня.

На одному з парканів тут повісили стрічки у кольорах біло-червоно-білого прапора, а на трансформаторній будці намалювали мурал із зображенням двох діджеїв, які включили пісню "Ми чекаємо змін" Віктора Цоя під час проурядової акції. У дворі збиралися місцеві жителі, які підтримують акції протесту, його навіть позначили на Гугл-мапі.

Лідерка білоруської опозиції Світлана Тіхановська, яку деякі західні країни вважають обраним лідером країни, висловила співчуття родичам Бондаренка.

"Романа Бондаренка вбили пособники режиму, - написала вона у Telegram. - Він став невинною жертвою нелюдської системи... Всі ми розуміємо, що на його місці могла опинитися будь-яка цивільна людина".

Під час останньої акції протесту, яка відбулася в Мінську на минулих вихідних, білоруська міліція почала діяти набагато жорсткіше, ніж це було під час маршів десятків тисяч людей, що відбувалися після виборів 9 серпня. Понад тисячу людей затримали.

Незабаром після того, як стало відомо про смерть Бондаренка, люди в Мінську почали виходити на вулиці з плакатами і біло-червоно-білими прапорами. На "Площі змін" запалили свічки.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Імперія «Совок»»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо ви хочете, щоб життя посміхалося вам, подаруйте йому спочатку свій гарний настрій ”
Бенедикт Спіноза

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.