![]() |
Помпео заявив, що Росія сіє хаос у Середземномор’ї |
Держсекретар США Майк Помпео у вівторок виступив із заявою про російський вплив в Середземноморському регіоні, відповівши на коментарі міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова. Глава російської дипломатії, виступаючи цього місяця в рамках Середземноморського діалогу, звинуватив США в політичних іграх в Середземномор’ї і затягуванні призначення нового спеціального представника генерального секретаря ООН в Лівії.
Раніше Лавров також висловив занепокоєння з приводу нарощування сил НАТО, включно із США на Сході Середземномор’я. Росія має базу у сирійському Тартусі.
«Сумно і неконструктивно, що пан Лавров знову перекручує факти і намагається переписати історію», - зазначив Помпео.
«Сполучені Штати активно працюють з союзниками і партнерами в Східному Середземномор’ї для забезпечення більшої стабільності, безпеки і процвітання, -
«Росія продовжує загрожувати стабільності Середземномор’я, використовуючи різні методи для поширення дезінформації, підриву національного суверенітету і сіяння хаосу, конфліктів і розколу в країнах по всьому регіону, - констатував Помпео. - У Сирії Росія підтримує режим Асада, чия війна проти власного народу посилила регіональну нестабільність, привела до затяжної гуманітарної кризи та вимушеного переміщення половини населення. У 2018 року російські дипломати були вислані з Греції у відповідь на спроби перешкодити укладанню Преспанскої угоди і втручання у справи грецької православної церкви. Заможні росіяни, багато з яких пов’язані з Кремлем, відмивають мільярди доларів через Республіку Кіпр і Мальту, викликаючи спотворення на внутрішніх ринках цих країн і поширюючи корупцію».
У грудні речниця МЗС Росії Захарова
«У Лівії Росія підтримала напад на столицю Тріполі, що привело до загибелі мирних жителів і підірвало зусилля ООН по встановленню миру в країні, - нагадав держсекретар. - Вона також продовжує порушувати ембарго ООН на постачання зброї; заблокувала санкції Ради Безпеки щодо Мохамеда аль-Кані і угруповання «Каніят», викритого у численних кричущих порушеннях прав людини; друкувала фальшиві лівійські динари, тим самим дестабілізуючи лівійську економіку; і продовжує розпалювати конфлікт руками підконтрольного їй воєнізованого формування «Група Вагнера». Звільнення лівійським урядом двох бійців «Групи Вагнера», викритих у підриві політики Лівії, - черговий приклад того, що Росія використовує для просування своїх інтересів найманців і політичні махінації, а не відкриті демократичні засоби. Цей список можна продовжити. Усі ці дії прямо демонструють, що якщо хто і грає в політичні ігри і намагається гальмувати прогрес в регіональних конфліктах, то це Росія, яка діє виключно у власних інтересах і на шкоду всьому регіону».