Аратта - На головну

25 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Зворотня сторона комп'ютеризації. Вчені кажуть, що тривала робота із ПК - шкідлива

Невідоме 11060 переглядів

Опубліковано - 13.09.2007 12:09 | Всі новини | Версія для друку

Зворотня сторона комп'ютеризації. Вчені кажуть, що тривала робота із ПК - шкідлива
Зворотня сторона комп'ютеризації. Вчені кажуть, що тривала робота із ПК - шкідлива
70 відсотків вітчизняних користувачів комп’ютерів мають порушення зору, характерні для мешканців пустель – з їхнім пекучим сонцем, сухим повітрям та буревіями.

А у половини навколо диску очного нерву – пігментні плями, як у електрозварювальників. Такі приголомшливі результати досліджень харківських науковців.

"Синдром сухого ока" - такий діагноз практично у всіх вітчизняних комп’ютерників, які не відриваються від монітору весь робочий день. Слізна плівка, що оточує око та забезпечує контакт із зовнішнім середовищем, під впливом електромагнітних коливань висихає. У найтяжчих випадках це призводить до сліпоти.

Павло Бездітко, завідувач кафедрою очних хвороб Харківського державного медичного університету: "У синдромі сухого ока виділяється 4 стадії, якщо 1 і 2 можна компенсувати препаратами без наслідків, то 3, 4 стадії можуть закінчитися виразкою, перфорацією, сліпотою. Якщо порівнювати із Сахарою, я щойно повернувся із Лівії, то там дуже багато хворих на подібні захворювання. До нас зверталися люди із 3-4 стадіями, коли починають висихати очі".

Алла Євдокімова - модератор сайту. За комп’ютером проводить по вісім годин щодня впродовж багатьох років. Постійно скаржиться на перевтому очей, однак погіршення зору з комп’ютером не пов’язує.

Алла Євдокімова, модератор сайту: "Дискомфорт, зичайно, неабиякий, це і пекучий біль в очах, і головний біль під кінець робочого дня, дуже погане самопочуття, особливо, коли не маєш змоги відірватися від монітору".

Занепокоєння лікарів поділяють далеко не всі комп’ютерники. Вони вважають, що монітори погіршують зір набагато менше, ніж телевізори, особливо останнє покоління екранів.

Юрій Васильєв, системний адміністратор: "Ті, хто с комп'ютером на “ти”, добре знають, что частота экрану може бути підлаштована, для когось комфортна частота 100 Гц, для когось 85. Як на мене, тут кожен має обирати сам".

Запобігти появи посухи в очах можна і медикаментами, та вітамінами. Допомагають так звані штучні сльози та чорниця. Щоправда їсти її комп’ютерникам треба цілий рік.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Невідоме»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Людина – це духовна істота. Саме тепер на часі звернення до традицій і духовності рідного народу. Чесність, щирість, мудрість – ось що вимагається від нових людей України. Потрібна Нова Січ – Духовна Січ! ”
О.Бердник, український філософ і письменник, засновник Української Духовної Республіки

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.