Аратта - На головну

25 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


І після смерті бандура залишалась з кобзарем

Народний Вісник Регіон: Тернопільська область 12877 переглядів

Опубліковано - 5.07.2006 20:23 | Всі новини | Версія для друку

Леонід Кравчук біля монументальної плити-бандури
Леонід Кравчук біля монументальної плити-бандури
У місті Кременці, біля підніжжя гори Черчі, котра продовжує знамениту Замкову гору (Бону), є старий козацький цвинтар, названий у народі П’ятницьким.

Під час національно-визвольних змагань 1648-1654 років загін під проводом Максима Кривоноса штурмом взяв Замкову гору. Після кривавого бою козаки хотіли поховати загиблих, але настали сутінки, і поховання відклали до ранку. Вранці ж усі побачили, що мертві тіла дивом опинились у могилах, під кам’яними плитами.

П’ятницький цвинтар унікальний тим, що на ньому покоїться прах не лише козаків, а й їхніх вірних товаришів – кобзарів. Могили лірників покривають плити овальної форми: бандура залишалася з кобзарем і після його смерті. Таких символічних надгробків на цвинтарі є кілька, відтак це єдине, як стверджують історики, поховання в Україні з подібною кількістю оригінальних плит. Недавно студенти Кременецького педінституту знайшли ще чотири, сховані під шаром землі.

- У цьому місці поховання середини XVII століття збереглося чи не найкраще в Україні, - розповів кременецький історик Леонід Кравчук. - Назву цвинтаря дала не “п’ятниця”, як вважається, а “п’ятірня”, долоня, тобто невелика ділянка, на якій знайшли вічний спочинок воїни-українці.

З-поміж півсотні кам’яних надгробків виділяється один – монументальна плита-бандура, яку вінчає хрест.

Завдяки місцевому композитору Олександру Смику минулого року у Кременці започатковано фестиваль “Кобзарські сезони Волині”.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Народний Вісник»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

У сучасних умовах будь-яка нація, що не бажає «самознищення» чи рабського становища у світовому співтоваристві, повинна на перше місце висувати завдання інтелектуальної безпеки”
Юрій Канигін

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.