Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Україна готова віддати «Газпрому» трубопроводи?

Економіка 10689 переглядів

Опубліковано - 14.07.2006 20:19 | Всі новини | Версія для друку

Україна готова віддати «Газпрому» трубопроводи?
Україна готова віддати «Газпрому» трубопроводи?
Новий глава НАК «Нафтогаз України» Олександр Болкісєв погодився з ідеєю участі російського «Газпрому» в управлінні українськими трубопроводами. Проте натомість він вимагає виключити швейцарську Rosukrenergo з схеми постачань газу на Україну, пише газета «Коммерсантъ».

Болкісєв заявив, що компанія домовилася з «Газпромом» про збереження цін на газ, що імпортувався на Україну, на рівні $95 за тисячу кубометрів до кінця року.

Він підкреслив, що ставка на транзит газу через Україну є одним з інструментів впливу на «Газпром» в питанні визначення ціни постачань газу в країну: «Якщо буде змінена ціна, ми можемо переглянути умови транспортування». А щоб додатково зацікавити «Газпром» в збереженні цін на колишньому рівні, пан Болкісєв вперше публічно погодився з пропозицією російської монополії реанімувати МКУГТС.

Консорціум створений в 2004 році на паритетних початках «Газпромом» і «Нафтогазом». Російська сторона внесла свій внесок до статутного капіталу ($17 млн), українська – ні. Пан Болкісєв розповів, що на переговорах 6 липня розглядали весь комплекс питань МКУГТС – від будівництва магістральних трубопроводів від Ужгороду до Новопскова і Александрова Гаю до спільного управління з «Газпромом» газотранспортною системою України.

Глава НАК закликав владу країни «подолати психологічний бар'єр, оскільки ніхто не говорить про продаж або передачу у власність газотранспортної системи». Пан Болкісєв нагадав, що магістральні газопроводи «не виділені, а інтегровані у внутрішню систему розподільних мереж» країни. І в договорах про консорціум повинне бути прописане гарантоване забезпечення балансу газу в Україні. Якщо в результаті переговорів Україна «отримає наповнення газотранспортної системи (російським газом.– ред.) і збільшення транзитних потужностей, це тільки плюс».

Проте натомість Олександр Болкісєв вимагає виключити Rosukrenergo (RUE) з схеми постачань газу на Україну і передати всі його функції КУГТС. Нагадаємо, що RUE було привернуте до постачань після того, як «Газпром» і «Нафтогаз» зайшли в безвихідь в переговорах про схему постачань газу в 2006 році. «Я не бачу причин залучення посередника, якщо буде вирішено питання з консорціумом», - вважає глава НАК.

Відзначимо, що «Газпром» досі не викупив свою частку RUE у дочірнього Газпромбанка (рада директорів монополії ухвалила рішення про це півроку назад). У «Газпромі» вчора не стали коментувати пропозицію виключити RUE з схеми постачань газу на Україну. Джерело в монополії пояснило мовчання: «Поки неясно, що саме запропонує українська сторона».

Співбесідник вважає, що усунення RUE від постачань на Україну можливе, але компанія все одно залишиться оператором транзиту туркменського газу по території Казахстану і Узбекистану.

Глава НАК повідомив, що сторони договорились до 17 липня провести робочу зустріч фахівців «Нафтогаза» і «Газпрому» для «вирішення проблемних питань».

В п'ятницю голова правління «Нафтогаз України» Болкісєв заявив, що підвищення цін на природний газ для населення до кінця року не буде. Про це повідомляє УНІАН .

«Я прихильник того, щоб ми не підвищували ціни на газ для населення і теплокоммуненерого до кінця року», - сказав Болкісєв.

При цьому він відзначив, що після чергового підвищення цін на газ для населення (з 1 липня) необхідний адаптаційний період. «До кінця року підвищувати ціни не будемо», - додав Болкісєв.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Слово, що йде від серця, проникає в серце”
Нізамі

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.