Аратта - На головну

25 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Парламент заборонив банкам односторонню зміну договірних умов

Влада 3910 переглядів

Опубліковано - 12.12.2008 15:05 | Всі новини | Версія для друку

Парламент заборонив банкам односторонню зміну договірних умов
Парламент заборонив банкам односторонню зміну договірних умов
Тільки позичальникам від того не полегшає, бо закони, як відомо, зворотньої сили не мають.

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо заборони банкам змінювати умови договору банківського вкладу та кредитного договору в односторонньому порядку)».

«За» проголосувало 239 із 355 народних депутатів, зареєстрованих у сесійному залі.

Законом передбачено внести зміни до Цивільного кодексу і Закону «Про банки і банківську діяльність», якими забороняється банкам змінювати умови укладених з клієнтами договорів, зокрема, щодо збільшення розміру процентної ставки за кредитними договорами або зменшення її розміру за договорами банківського вкладу.

У законі передбачено «визнати нікчемними» положення договорів, якими закріплюється право банку в односторонньому порядку переглядати умови цих договорів.

Водночас парламент не підтримав прикінцеві положення закону, якими передбачалося, що правила даного закону застосовуються і до договорів банківського вкладу та кредитних договорів, що були укладені до набрання чинності проголосованим сьогодні законом.

Від “Аратти”: власне, сама поява у договорах права кредитора на одностороннє визначення (зміну) умов - суто український нонсенс, який із самого початку підкреслює нерівноправ'я сторін, що само по собі вже має ознаки порушення принципу рівноправ'я, гарантованого Конституцією.

Як правило, будь-який договір укладається за обопільною згодою сторін, яка досягається шляхом переговорів. Отже, громадянинові потрібно бути уважним, та не поспіщати ставити свій підпис під подібними угодами, а спочатку отримати консультацію фахівця.

Втім, незалежно від наявності цього закону, у державі є посадова особа - Президент, який має виключне право: захищаючи конституційні права громадян, тобто, виконуючи свої посадові обов'язки, він повинен, у цьому випадку, звернутися у Конституційний Суд щодо масового порушення конституційного принципу у договорах банківських установ.

Якщо КС визнає неконституційність - зазначені пункти одразу ж стають нікчемними.

Проте, що так станеться, ми й не сподіваємося.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли я ознайомився з партіями марксистів, соціалістів, лібералів та демократів, то за спиною кожної з них я побачив хитрий писок жида”
Іван Франко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.