Аратта - На головну

16 квітня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Виявлені знаряддя перших печерних людей на планеті

За межею віків 12865 переглядів

Опубліковано - 30.12.2008 04:00 | Всі новини | Версія для друку

Фото Майкла Чазана
Фото Майкла Чазана
Наші далекі предки-гомініди, що належали до роду Homo, почали жити в печерах 2 мільйони років назад, тобто значно раніше, ніж вважалося за результатами попередніх знахідок.

Відкриття зробила міжнародна група учених під керівництвом Майкла Чазана (Michael Chazan), директора археологічного центру університету Торонто (Archaeology Centre).

Розкопки в печері Вондерверк (Wonderwerk), ПАР, ведуться з 1940-х років. Печера ця відома слідами перебування людини в різні епохи. Так, тут присутній наскельний живопис, датований 10 тисячами років. Але поступово учені "виходять" на нові і нові горизонти, занурюючись глибше в часі.

І ось тепер археологи дістали декілька невеликих кам'яних інструментів з шару, вік якого був визначений в 2 мільйони років. Для датування, до речі, застосовувалися два незалежні методи.

Геологічні дані вказують, що ці інструменти були саме принесені сюди предками людини розумної, а не потрапили в печеру із зовнішнього світу, скажімо, з потоками води.

Дослідники пояснюють, що найстародавніші відомі інструменти (знайдені в Ефіопії), датуються 2,4 мільйонами років. Таким чином, кам'яні наконечники і шкребки у Вондерверку не є настарішими в світі. Але зате вони є найранішим свідоцтвом переходу людей до життя в печерах.

Найбільш вірогідним кандидатом на господаря цих знарядь учені називають Homo habilis.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За межею віків»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Найкращі закони народжуються зі звичаїв”
Жозеф Жубер

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.