Аратта - На головну

25 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Нова перемога бюрократії

Економіка 8411 переглядів

Опубліковано - 8.08.2006 19:54 | Всі новини | Версія для друку

Нова перемога бюрократії
Нова перемога бюрократії
Україну в особі Держфінпослуг виключили з Міжнародної асоціації страхового нагляду (IAIS) за несплату членських внесків.

Відсутність грошей ні при чому: сума внеску, по суті, копійчана — менш ніж $15 тис. за два роки. Просто протягом двох років її не могли сплатити. Ліга страхових організацій, зацікавлена в отриманні від IAIS інформації, хотіла заплатити, але сама зробити це не мала права, оскільки IAIS — міждержавна асоціація.

Платити повинен був Держфінпослуг, але Кабмін довгий час не включав відповідну статтю видатків до бюджету підзвітної установи. Коли Кабмін нарешті дав добро, втрутилися Рахункова палата та МЗС, зазначивши, що Держфінпослуг таки не може сплатити членський внесок, бо IAIS — нібито не міжнародна, а приватна організація. Доки українські державні відомства неспішно з’ясовували форму власності міжнародної організації, та, не дочекавшись внеску, виключила країну зі своїх лав. У підсумку Україна не має можливості користуватися інформаційними ресурсами IAIS з даними про законодавство понад ста країн у сфері страхування. Утім, вже почалися переговори про відновлення членства України в асоціації, але механізм оплати членських внесків досі незрозумілий.

Про конкуренцію

Конкуренція — перший принцип, згадуваний німцями, які розповідають про те, як їхня країна відновлювалася після Другої світової війни. Не випадково післявоєнний шлях Німеччини вважають зразком економічного дива. Але в нашому суспільстві (особливо у сфері державної діяльності) не процвітає філософія конкуренції, що встановлює чіткі критерії ефективності функціонування будь-якого існуючого в державі суб’єкта. У конкурентних умовах завданням є перемога в боротьбі. Підприємство прагне отримати прибуток, розвиватися і досягти лідерства на ринку. Партія — завоювати довіру людей, щоб прийти до влади. Влада — не втратити цю довіру, оскільки будуть наступні вибори, і. т. д. У радянських же умовах для суб’єкта головне — не порушувати роботу системи загалом. Прибуток і довіра виборців нікого не хвилюють.

Бюрократія ховає ініціативу, тому що та загрожує догматизму, на якому й побудовані радянська і тепер уже пострадянська системи. Державний апарат виявився нездатним за два роки вирішити просте питання, пов’язане з наданням певних повноважень підлеглій організації. Бюрократія перемогла навіть властиве пострадянським чиновникам благоговіння перед іноземцями. Членство в міжнародній організації не стало достатнім аргументом, здатним вплинути на існуючий десятиліттями механізм ухвалення державних рішень. Зробимо другу спробу.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Тільки осягнувши минуле, люди будуть здатні на пророцтва, що спрямовані в майбутнє”
Дмитро Волкогонов

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.