Аратта - На головну

17 квітня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Науковці-археологи Дніпропетровського національного університету знайшли залишки Богородицької фортеці

Регіональні новини Регіон: Дніпропетровська область 16858 переглядів

Опубліковано - 11.04.2006 18:04 | Всі новини | Версія для друку

Вона існувала на місці колишнього козацького міста Самарь (тепер - Новомосковськ) більше 300 років тому. Знахідки - а це майже півтори тисячі експонатів - виставлено в місцевому історичному музеї імені Яворницького.

Фортецю збудували російські війська в другій половині 17 століття. Проте незабаром знищили через дипломатичні сварки. Пошуки та суперечки вчених щодо місця існування Богородицької фортеці тривали з кінця 18 століття.

Впродовж останніх п'яти років Дніпропетровські науковці проводили розкопки на місці колишнього козацького міста Самарь. Знахідки довели - саме тут стояла Богородицька фортеця.

Лідія Голубчик, директорка Дніпропетровського обласного центру охорони історико-культурних цінностей:

"По цим знахідкам ми можемо реконструювати історію цієї фортеці, її життя, і зможемо узнати, чим займалися люди, котрі тут жили. Дуже цікавий матеріал!

Серед того, що знайшли археологи, - орденські монети, торгівельні пломби 1524 року, особисті, адміністративні й військові печатки, натільні хрести, численні предмети побуту та деталі військової зброї. Є тут і пов'язана з козацьким фольклором "куля для нечистої сили".

Відкриття дніпропетровських учених також спростувало найпоширенішу думку, що козаки були першими, хто жив на цих теренах.

Алла Москалець, старша наукова співробітниця Дніпропетровського історичного музею імені Дмитра Яворницького:

"Крім того, історія цієї фортеці - а вона почалася не в кінці 17 століття, вона була побудована вже на насидженому місці, про що говорять знайдені речі, які давніше 17 століття і свідчать про те, що життя тут ніколи не переривалося.

Наразі науковці переймаються проблемою продовження досліджень. Якщо їх припинити, неодмінно прийдуть незвані гості - чорні археологи. Тому фахівці пропонують створити на території колишньої Богородицької фортеці історико-археологічний ландшафтний заповідник.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Регіональні новини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ти говориш про Господа або Його чесноти, роби це серйозно і з належною повагою”
Джордж Вашінгтон

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.