На головну сторінку
Раді Вас бачити! Увійти
На головну сторінку

Складний пошук

Фестивальна маячня...

Користувач Яромир 
Фестивальна маячня...
26.05.2008 00:51:52
Маячня №1

Quote:
Історична довідка
Чому саме Трипілля?

Більше семи тисяч років зберігала в собі наша земля древню культуру. Певно, нарешті прийшов час відкрити таємницю, доторкнутись духу прадавності. Трипільці – найдавніші хлібороби на українських землях, залишили нам у спадщину захоплюючу стародавню культуру, яка органічно вплітається до культури українського народу. Носії цієї цивілізації тисячі років тому населяли величезні території від Дунаю і аж до Дніпра. Дивує сучасників унікальна, розписана сакральними знаками, кераміка, незвичайна своєрідна писемність, досконалий календар, одяг з кількох видів тканин, а різні орнаменти, віднайдені трипільцями, живуть серед нас і по цей день. Чимало надбань трипільської культури у системі господарювання, будівництві житла, характері орнаментальних мотивів використали й українці.Провідним символом-культом трипільців був образ Матері-Берегині. Сили стихій – води, землі, повітря та вогню, природно врівноважуються саме тут, гармонійно наснажуючи нас своїми енергіями. Ці сильні начала тримають у згоді і добробуті народи, що з миром приходять жити на нашу землю. Трипільці жили у злагоді з навколишнім світом, відчуваючи вільну енергію стихій, чого і спробуємо у них навчитись, адже, всі ми поглинуті сучасними технічними можливостями і нам стало не звично відчувати себе частиною живого світу.Культура Трипілля, яка була у розквіті за вісім століть до початку будівництва відомих Єгипетських пірамід, задовго до розквіту Шумерської цивілізації, бентежить нашу уяву. Чи були трипільці нашими прабатьками невідомо, та відчуймо подих однієї з найдревніших цивілізацій, осяяної і благословенної колись сонцем, нагодованої родючою землею, овіяної молодими вітрами, наснаженої чистою живицею з цілющих водних джерел. Зробимо Трипілля ближчим, торкнемося до давнього серцем, крокуючи по ТРИПІЛЬСЬКОМУ КОЛУ з чотирма стихіями природи.
- [www.trypilskekolo.org.ua]
Можливо тому, хто складав ці перли і невідомо, але останні дослідження свідчать про належність сучасних українців до нащадків трипільців. Генетичні дослідження проводилися О.Нінкітіним в Мічігіанському університеті (США); лінгвістичні дослідження - Ю.Мосенкіс (Київ), методика Р.Грея та К.Аткінсона із комп`ютерного моделювання лінгвістичних гіпотез довели належність носіїв енеолітичних культур (до яких і відносилися трипільці) до індоєвропейської (арійської) мовної сім`ї; антропологічні дослдження С.Сегеди представлені на цьому порталі.

Читайте, вивчайте - і буде вам щастя. А інакше який сенс проводити фестиваль чужої культури під виглядом своєї?

Маячня №2

Quote:
* Містерія - Свято Івана-Купала
- [www.trypilskekolo.org.ua]
Яке нах "Івана-Купала", жидо-християнське свято, до культури, яка однозначно не сповідувала христинянство??? Дурне

Справді, "Івани, що не пам`ятають свого роду"...

Редаговано разів: 1. Востаннє 26.05.2008 00:52 користувачем Яромир.
Анонімний користувач
Re: Фестивальна маячня...
27.05.2008 23:24:10
Яромир, шановний!

Є КУПА, доведених і обгрунтованих різних точок зору - в тому числі тих що стосується зв'язку трипільської і української культури між якими, до речі, пару тисяч років. Чому Ви доримуєтесь однієї з них мені особисто не цікаво, але якщо хочете знати - я не притримуюсь жодної. Разом з командою "Трипільського Кола" ми створюємо інформаційне поле і даємо висловитись усім (таку позицію обирають ще професійні журналісти). Читайте РІЗНИХ науковців - буде легше зрозуміти мою думку.

Якщо хочете дискутувати - зробимо це після фестивалю, якщо захочете. Бо маю наразі багато роботи по організації. При нагоді запрошую відпочити на фест. Там усім буде можливість висловитись.

З повагою Я
27.05.2008 23:59:57
Quote:
prorva
Яромир, шановний!
Є КУПА, доведених і обгрунтованих різних точок зору - в тому числі тих що стосується зв'язку трипільської і української культури між якими, до речі, пару тисяч років. Чому Ви доримуєтесь однієї з них мені особисто не цікаво, але якщо хочете знати - я не притримуюсь жодної. Разом з командою "Трипільського Кола" ми створюємо інформаційне поле і даємо висловитись усім (таку позицію обирають ще професійні журналісти). Читайте РІЗНИХ науковців - буде легше зрозуміти мою думку.

Якщо хочете дискутувати - зробимо це після фестивалю, якщо захочете. Бо маю наразі багато роботи по організації. При нагоді запрошую відпочити на фест. Там усім буде можливість висловитись.

З повагою Я

Шановна (прости Господи!) Прорва!

Цікаво було б для початку ознайомитися з Вашою "купою" і тими джерелами, які Ви напевне вивчали перед тим, як робити такі гучні заяви. А те, що один (я так зрозумів) із співорганізаторів фестивалю Трипільської культури не притримується жодної точки зору - то це не робить фестивалю честі. І я кільканадцять разів подумаю, - чи відвідувати це дійство, яке можна бути віднестидо класу "шароварного", бо спекулюючих на темі Трипілля останнім часом розвелося більше чим бджіл у вулику одного відомого поціновувача трипільських глечиків...

Якщо фестиваль хоче привернути увагу саме до теми Трипілля, то очевидно у вас мають бути відповідні наукові консультанти, чи хоча б матеріали, на які ви спираєтесь. Поки що я бачу точку зору випускниці педінституту, яка більшість лекцій із історії енеоліту прогуляла, а потім надолужувала тему по підручникам часів СРСР.
28.05.2008 01:22:13
На замітку організаторам:

Шедеври культури трипільці створювали після обіду мухоморами та палінням конопель. Про це повідомив учений секретар Інституту археології НАН України Олексій Корвін-Піотровський, що проводить розкопки в Черкаській області.

"У них було дуже багато вільного часу. На це вказують орнаменти на їхніх житлах, адже, щоб їх зобразити, було потрібно дуже багато часу. Крім того, ці люди часто балувалися... палінням конопель, готували всіляке зілля з мухоморів. Взагалі деякі з них були наркозалежні. А довідалися ми про це, проаналізувавши на науковому рівні їхні малюнки на гончарних виробах. Звичайно, не всі захоплювалися наркотичними речовинами, але вже точно ті, хто часто займався розписом виробів", - повідомив Олексій Корвін-Піотровський.

Візьміть цього чувака в консультанти!!! Він вам наварить мухоморів, наб`є косячок, - Казантип нервово куритеме десь збоку! smoking smiley
Анонімний користувач
31.05.2008 11:37:27
Візміть і мене, як на те пішло, разом щось розмальовуватимемо Writer
Анонімний користувач
02.06.2008 19:43:37
Малювати будемо, правда навряд щось перед цим палитимемо (у значенні курнемоsmiling smiley. Перед фестивалем зграя волонтерів збирається розмалювати похмурі стіни будтехнікуму (ну звичайно з дозволу керівництва) всіх запрошуємо. Телефончик є на сайті (там, де про волонтерів). Приєднуйтесь.
Анонімний користувач
02.06.2008 19:45:53
І про мухомори:

Територія фестивалю оголошується вільною від будь-яких наркотиків. Правда на це у гостей фесту часу не буде - занадто насичена і цікава програма.
Анонімний користувач
03.06.2008 12:52:06
читаючи дописи в даному форумі, ще раз впевнилася в тому, що деяким людям (а таких багато) набагато простіше щось об****ти ніж самому що-небуть реально зробити (((
Вдячна організаторам за те, що хоч рипаються зі своїм бажанням зробити фест. Якщо треба допомога, звертайтесьwinking smiley
03.06.2008 13:30:02
Quote:
GALYNA
читаючи дописи в даному форумі, ще раз впевнилася в тому, що деяким людям (а таких багато) набагато простіше щось об****ти ніж самому що-небуть реально зробити (((

Краще по-дружньому конструктивно покритикувати на початку, ніж потім вигрібати від недругів smoking smiley
Анонімний користувач
05.06.2008 12:37:01
хм... цікавий підхід в розумінні слова "допомога"... давайте привселюдно припозоримо, розвінчаємо, покажемо, що ідея нікудишня і взагалі вони не тямлять, що роблять!!! І нехай чудово проведуть свій фест! адже після Вашої конструктивної критики на форумі бажаючих поїхати буде море!
мене особисто Ваші поливання не чіпають, бо я вже була на заходах, які проводять ці люди. І я знаю, що те що роблять, відчувається, що роблять з душею і віддачею. Але мені шкода, що багато людей, які не були і не знають, можуть сприйняти Вашу критику якось занадто всерйоз...
Може б Ви писали пані Прорві особисто? Чи вже дуже хочеться похизуватися своїми знаннями, незважаючи на результат?
Бажаю успіхів, Яромире, у Вашій БЛАГОРОДНІЙ справі!!!
05.06.2008 13:32:07
Галина пише: "Чи вже дуже хочеться похизуватися своїми знаннями, незважаючи на результат?"
Результат чого? Того, що ми назвемо речі своїми іменами? Що українці - нащадки трипільців? Вважаєте це шкідливим?

Галино, я дивився сайт акції і мені програма сподобалася (навіть серед друзів рекламував).
Проте, вважаю, що яромирове зауваження цілком слушне. Маєте з цього питання якісь аргументи - вискажить. Все інше - емоції.

З.І. На те це і форум, що кожен може висловити свої зауваження/пропозиції/міркування.

Редаговано разів: 1. Востаннє 05.06.2008 13:32 користувачем ARIAS.
Анонімний користувач
06.06.2008 19:14:13
Люди, шановні, ви розгорнули дискусію, у якій би навіть професійні історики не ризикнули брати участь! Дійсно, тема трипільської культури ще недостатньо вивчена, забагато суперечливих фактів і білих плям, але, тим не менше, ніхто не заперечує її існування на сучасній території України! Організатори фесту не беруть за основу жодної з існуючих теорій, і це правильно: такі речі повинні досліджуватися на наукових симпозіумах та семінарах. Але: про це слід говорити!!! Згадайте, коли востаннє про Трипілля чув "пересічний громадянин"? Напевне, класі у 5-6... І все! Тож якщо завдяки саме цьому фестивалю хтось (дорослий чи школяр) відкриє для себе ще одну сторінку давньої української історії - це буде прекрасно!
Організаторам - респект! Потрібну справу робите! Я до вас приїду!)
Анонімний користувач
19.06.2008 22:44:12
яКоГо ФіГа ФеСт ПрОвОдИтЬсЯ Аж БіЛя РбТ????

МиНі ТуДиДеЛеКо ПоВзТи!!!!!

7км НАХ!!!!!!!!Чи вам на мене ПОХ?????
Анонімний користувач
20.06.2008 10:17:46
Туди варто доповзти, повіртеsmiling smiley
Анонімний користувач
23.06.2008 20:51:09
prorva , а Ви співробітничаєте з Васильєвим [www.greentour.com.ua] ?
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись