На головну сторінку
Раді Вас бачити! Увійти
На головну сторінку

Складний пошук

АТЛАНТИДА

Користувач Patriot 
Re: АТЛАНТИДА
10.04.2007 16:01:00
Пане Санто!
Не пишіть, будь ласка, як любі друзі, хоружівським діалектом. Книжка може бути будь-яка, але ніяк не люба. Хіба що улюблена...
Шануймося.
10.04.2007 22:34:48
Пане Анатолію, вибачте за незгоду з Вашим штучним пограбуванням української мови.
В даному разі використовується синонімічний ряд, який Вам, як оленокурилівському спадкоємцю, певно недоступний. Ваше право тин городити навколо свого особистого городу, але вивчайте українських філологів на зразок Потебні, і практикуйтесь в освоєнні Всього Масиву мови, а не діалекту свого села. Тож затикати рот кожному, хто не згоден з Вашим домашнім діалектом принаймні неетично.

Моє шанування.
10.04.2007 22:39:12
Моя Атлантида 6

Сонце – це бог атл антів,
Сонце – це щось таке!..
Що незрівнянно варте,
Що над усе жорстке.

Сонце – це код і міти.
Це і життя і смерть
Древньої Атл Антиди,
Що затонула десь.

Пане Анатолію, а по суті Атлантиди, як лінгвістичного сліду прив'язаності самої назви Атлантиди до території України, - маєте щось сказати?
11.04.2007 09:49:35
Santa пише:
> Відкрийте любу книжку академіка АН УРСР
> А.В.Чекунова, чи чл-кора АН УРСР В.Б.Сологуба про
> геологічну і геофізичну будову Причономорської
> западини, дна Чорного і Азовського моря.

Дуже дякую. Спробую знайти авторів, які вже в іншому вимірі smiling smiley
А у Вас часом немає тих книг в електронному виді? Чи може, де в Інеті знаєте розташування?
11.04.2007 12:42:59
Santa пише:
-------------------------------------------------------
> Пане Анатолію, вибачте за незгоду з Вашим штучним
> пограбуванням української мови.
> В даному разі використовується синонімічний ряд,
> який Вам, як оленокурилівському спадкоємцю, певно
> недоступний. Ваше право тин городити навколо свого
> особистого городу, але вивчайте українських
> філологів на зразок Потебні, і практикуйтесь в
> освоєнні Всього Масиву мови, а не діалекту свого
> села. Тож затикати рот кожному, хто не згоден з
> Вашим домашнім діалектом принаймні неетично.
>
> Моє шанування.
Пане Санто!
Ви перший, котрий доводить, що м"який кращий від твердого, при цьому ще й користуючись хоружівським діалектом. Хочете бути першим - будьте ним...
Шануймося.
11.04.2007 12:50:44
Santa пише:

> Пане Анатолію, а по суті Атлантиди, як
> лінгвістичного сліду прив'язаності самої назви
> Атлантиди до території України, - маєте щось
> сказати?
Пане Санто!
Маю книжку одного одеського автора (вибачте, забув прізвище), котрий доводить, що Атлантида була на території України. Фіникія, за його розвідкою, також була в Україні. Навіть назву Фіникія він виводить, як пов"язану з Києм. Натомість наводить досить беззаперечні факти з історії.
Щодо Антів, то тут у мене сумнівів немає. Бо саме Анти були козацького роду і саме Анти створили оту античну культуру, яку потім приписали грекам.
Гадаю, що Атлантид, як й Індій, було в історії декілька.
Дякую.

11.04.2007 12:55:10
smiling smiley

Редаговано разів: 1. Востаннє 24.02.2008 12:53 користувачем Patriot.
11.04.2007 16:41:31
Patriot пише:
> В мене три теорії загибелі Атлантиди
>
> 1) Прорив Чорного моря
> 2) Прорив Середземного моря
> 3) Платон описуючи загибель Атлантиди ставить
> поряд як затоплення(потоп) так і землетрус. Тому
> можна припустити, що внаслідок землетрусу земля
> опустилася під воду

Швидше за все - мав місце сукупний катаклізм - виверження вулкану (наприклад Етни або на о.Санторін - співпадає за часом), як наслідок - землетрус і цунамі, що причинило прорив (чи утворення) Босфорської затоки, затоплення Понтійського озера. Виверженню вулкану могло посприяти і падіння небесного прибульця - метеориту чи комети, що спричинило потужний землетрус. У всякому випадку - потрібні дослідження Чорноморського шельфу.

11.04.2007 23:15:11
Radislav пише:
> Santa пише:
> > Відкрийте любу книжку академіка АН
> УРСР
> > А.В.Чекунова, чи чл-кора АН УРСР
> В.Б.Сологуба про
> > геологічну і геофізичну будову
> Причономорської
> > западини, дна Чорного і Азовського моря.
>
> Дуже дякую. Спробую знайти авторів, які вже в
> іншому вимірі
> А у Вас часом немає тих книг в електронному виді?
> Чи може, де в Інеті знаєте розташування?

На жаль в електронному вигляді цих книг не існує, але вониє в бібліотеках Інституту геофізики ім. с.І.Субботіна НАНУ і в бібліотеках інститутів геохімії і фізики мінералів, геології. Ну і, звичайно. в бібліотеці ім.Вернадського.
11.04.2007 23:34:43
Заперечення пану Валерію:
Справа в тому , що вибух вулкану Санторін і пов'язаний з цим землетрус чітко зафіксовані в історії і час цей припадає десь близько 1500 року до н.д. Просто зараз нема часу ритись в файлах - в мене десь є точна дата загибелі острова Санторін, але вона бдизька до вказаної мною, десь в межах 40-60 років. А Платон писав про дату загибелі Атлантиди порядку 10 000 років тому.
А в тому, що це був сукупний катаклізм, сумніватись не приходиться, бо такі катаклізми, як правило, поодинці не бувають.

Пане Анатолію, я й не подумав, що анти і антична історія можуть мати зв'язок. Що то значить "мозкова атака"!
А відносно звужуння ареалу української мови панами на кшталт Вас, діаспори і галичан, що ведуться на "оленокуриловізм", то тут я залишаюсь при своїй думці. До речі, в приватних розмовах в цьому питанні мене підтримує і такий знавець мови української як Світлана Яківна Яременко.
А те, що форум не буває без колючок,
то звикайте. Через терни - до зірок!

Редаговано разів: 1. Востаннє 11.04.2007 23:35 користувачем Santa.
12.04.2007 08:39:26
Щодо зв"язку назви "Атлантида" з Україною у мене ще такі ідеї.
1. Саме слово "Атлантида", як на мене, чітко вкладається в загальноєвропейський принцип назв земель: Фін-ляндія- земля фінів, Дойч-ланд- земля дойчів (німців), Шот-ландія (Scotland)- земля скотів, Гол-ландія... і т.д. Тобто у назві завжди є спочатку назва народу, після якого слідує слово "земля" (land, укр. "лан"winking smiley. Тому "Атлантида" (Ат-ланд)- це земля Атів, а не "атлантів" (як Дойчленд- земля дойчів, а не дойчлендців). Певно, назва анти має спільний корінь з тим "Ат".
2. Звук "Т" часто переходить у звук "С", особливо при переході в інші мови. Приклади:
- Русь- Рутенія
- в англ. мові літерами th передається звук, надзвичайно близький до нашого "С", зокрема українське "кафедра" ("катедра"winking smiley в англійській пишеться cathedral, а звучить "кесідрел".
З врахуванням взаємопереходів С-Т назва народу "Ати" стає "Аси". Це вже справді дуже відомий народ з північного причорноморя. А ту частину моря, яке затопило землі Асів-Атів, почали називати Азовським (взаємоперехід С-З). Можливо, "Атлантида"- це західноєвропейська назва, що позначала давній народ Асів. До речі, скандинавсікі давні тексти говорять про землю Альтланд, і поміщають її у північно-східному причорноморї, якраз там де і були Аси і де зараз є Азовське море.

До речі, пишучи про затоплені землі, Платон каже, що судноплавство у місці затоплення утруднене, бо там дуже мілко. Азовське ж море справді раніше було настільке мілке, що його називали болотом. На більшості старих відомих мені георгафічних карт воно називається "Меотійським болотом". Навіть зараз для забезпечення судноплавства у цьому морі постійно проривають так звані "канали", поглиблюючи дно.

Редаговано разів: 3. Востаннє 12.04.2007 12:39 користувачем Radislav.
12.04.2007 10:43:32
<<Дойчленд- земля дойчів>>

В порядку уточнення: Deutschland - "земля тевтонів" (Teutsch-Deutsch). Сучасні німці й досі зберігають за собою свою давню самоназву - "тевтони".
12.04.2007 11:53:55
Valery пише:

> Швидше за все - мав місце сукупний катаклізм -
> виверження вулкану (наприклад Етни або на
> о.Санторін - співпадає за часом),

Не Санторін - точно. Здається - таки Етна. Був фільм на цю тему - чи то BBC, чи NG. Приблизно 8 тисяч років в Середземному морі відбувся природний катаклізм.

>
>

13.04.2007 10:12:45
Radislav пише:
> До речі, пишучи про затоплені землі, Платон каже,
> що судноплавство у місці затоплення утруднене, бо
> там дуже мілко. Азовське ж море справді раніше
> було настільке мілке, що його називали болотом. На
> більшості старих відомих мені георгафічних карт
> воно називається "Меотійським болотом". Навіть
> зараз для забезпечення судноплавства у цьому морі
> постійно проривають так звані "канали",
> поглиблюючи дно.

Пане Радіславе!
Крім Озівського та Меотійського, Азовське море, якщо не помиляюся, мало назву ще й Хвалинське, себто Волинське.
Шануймося.

13.04.2007 12:26:27
Здрастуйте Анатолію!

> ...Азовське море,
> якщо не помиляюся, мало назву ще й Хвалинське...

Я назву "Хвалинське" чув лише за Каспійським морем.
13.04.2007 14:43:55
<<Азовське море, якщо не помиляюся, мало назву ще й Хвалинське, себто Волинське.>>
Де Азов, а де Волинь. Дивіться карту.
17.04.2007 10:29:41
Паревірив, дійсно Каспійське море було Хвалинським, себто Волинським.
А панові Ретснейкові треба дивитися не тільки на мапу, але й у підручник історії.
Дякую, пане Радіславе.
17.04.2007 14:07:32
<<Каспійське море було Хвалинським, себто Волинським>>.

І в якому підручнику міститься ця сентенція?
Я з таким же успіхом можу стверджувати, що орії, тобто, за Вашею версією, праукраїнці, придумали таку штуку, як оральний секс.
"Чегтоффски пргиятная штучка, Феликс Эдмундович!"

Редаговано разів: 1. Востаннє 17.04.2007 14:10 користувачем Rattlesnake.
17.04.2007 15:19:37
Це Вам потрібно, пане Ретснейке, чи мені? Якщо Вам, то прошу САМОМУ пошукати, бо Ви мене ще у найми не найняли. А для себе я вже знайшов і навіть перевірив.
Щодо сексу, то свої психологічні проблеми вирішуйте за допомогою Фройда, а не форуму.
17.04.2007 20:17:42
Ні, просто якщо ми говоримо про серйозні речі, так і посилання повинні бути серйозні, а не рівня ОБС.
18.04.2007 09:29:35
Хто має очі, той побачить. Якщо двоє говорять про одне й теж, то третій, коли він має розум, мав би дослухатися. Отже. це не на рівні ОБС, це дійсно історична інфа, яку Ви самі, якщо бажаєте, віднайдіть. Не полінуйтеся увійти до Гугля, дати ключове слово, дивишся, і знайшов... Я ж не полінувався, коли Радіслав поправив мене, і знайшов. От і Ви навчіться НЕ лінуватися, якщо Вас цікавить ця інфа. А якщо не цікавить, а тільки так, позубоскалити (а Ви до цього маєте неабияку схильність), тоді навіщо я маю напружуватися.
Шануймося.
13.06.2007 11:05:06
smiling smiley

Редаговано разів: 2. Востаннє 24.02.2008 12:53 користувачем Patriot.
15.06.2007 15:17:28
Patriot пише:
> Велике прохання до модератора удалити з форуму
> мою тему Українська Імперія.
>

На це потрібний дозвіл всіх учасників гілки. А в чому проблема?
09.07.2007 14:07:05
smiling smiley

Редаговано разів: 2. Востаннє 24.02.2008 12:53 користувачем Patriot.
09.07.2007 23:59:47
Платон, на прикладі Сократа, справді стверджував, що кожна людина несе в собі всі знання про Універсум. Проблема лище в ЗГАДУВАННІ. Сократ казав, що потрібно лише правильно поставити питання і людина ЗГАДАЄ.

В тому числі.... і про Атлантиду. Ви пане, Патріоте, про це хотіли сказати в своєму посиланні?
10.07.2007 01:35:03
Платон, на прикладі Сократа, справді стверджував, що кожна людина несе в собі всі знання про Універсум.

Дивлячись як розуміти ці слова. Фантаст Джон Бойнтон Прістлі, приміром, стверджував, нібито те, що ми уявляємо, вже десь було, або існує в "шостому вимірі". Але це лише фікшн. До того ж, зважте на загальний рівень тодішніх наукових знань за часів Сократа. Не варто абсолютизувати древніх.
10.07.2007 09:17:40
smiling smiley

Редаговано разів: 1. Востаннє 24.02.2008 12:54 користувачем Patriot.
10.07.2007 14:46:15
Thorgeyr пише:
> Платон, на прикладі Сократа, справді стверджував,
> що кожна людина несе в собі всі знання про
> Універсум.
>
> Дивлячись як розуміти ці слова. Фантаст Джон
> Бойнтон Прістлі, приміром, стверджував, нібито те,
> що ми уявляємо, вже десь було, або існує в
> "шостому вимірі". Але це лише фікшн. До того ж,
> зважте на загальний рівень тодішніх наукових знань
> за часів Сократа. Не варто абсолютизувати древніх.

А я люблю прислухатись до древніх. Ось, наприклад, аргумент Гомера в дискусію панів морозів, табачників, симоненків з Ющенком про інститут влади в Україні: "Многоначаліє ніколи не принесе користі. Лише один нехай буде владарем!..."

Редаговано разів: 1. Востаннє 10.07.2007 14:47 користувачем Santa.
14.10.2007 17:00:55
smiling smiley

Редаговано разів: 1. Востаннє 24.02.2008 12:55 користувачем Patriot.
19.01.2008 17:00:58
smiling smiley

Редаговано разів: 2. Востаннє 24.02.2008 12:55 користувачем Patriot.
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись