На головну сторінку
Раді Вас бачити! Увійти
На головну сторінку

Складний пошук

КАЛЕНДАР

Користувач ProViD 
КАЛЕНДАР
29.03.2007 23:56:29
На сьогоднішній день у світі обговорюють питання про введення такого календаря, який мав би 364 дні (4 квартали по 91 дню і по 13 повних тижнів у кварталі), кожен з яких завжди припадав би на той самий день тижня. Для узгодження його з тропічним роком наприкінці кожного року необхідно додавати "День світу" і один раз у 4 роки після 30 червня додавати "День високосного року"winking smiley.
Re: КАЛЕНДАР
30.03.2007 10:57:35
Як на мене, то краще було б повернутися до старовинного орійського Кола дарунка року (Календаря), де б:
1. Було 360 днів
2. 12 місяців по 30 днів.
3. Місяц складався б з п"яти шестиденок.
4. 13-й місяць з 5 (у високосний рік 6) днів у нас би була Коляда, а для жидохристиян най би п"янствували на своє Різдво.
Це б всіх задовільнило!
Дякую.
30.03.2007 13:22:58
Анатолій пише:
-------------------------------------------------------
> 3. Місяц складався б з п"яти шестиденок.

сумніваюсь, що тиждень без неділі всіх задовольнить. smiling smiley
я проти!
30.03.2007 18:57:00
Пане Проводе!
Було б не зле, коли б Ви хоч трошки знали історію.
Не було шабату, а неділя була. Бо шабат до нас прийшов від жидів.
Шануймося.
31.03.2007 01:22:13
Анатолій пише:
> Пане Проводе!
будьмо простіше у спілкуванні (а то ці формальності в кіберпросторі мене смішать grinning smiley , вважаю їх зайвими).
> Було б не зле, коли б Ви хоч трошки знали історію.
що ж робити? мушу зізнатися: зовсім не знаю історію… sad smiley
чомусь мене більше вабить майбутнє аніж минуле.
> Не було шабату, а неділя була. Бо шабат до нас прийшов від жидів.
себто тиждень був шестиденним і без шуббот?
02.04.2007 12:44:55
ProViD пише:
> Анатолій пише:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Пане Проводе!
> будьмо простіше у спілкуванні (а то ці
> формальності в кіберпросторі мене смішать ,
> вважаю їх зайвими).
> > Було б не зле, коли б Ви хоч трошки знали
> історію.
> що ж робити? мушу зізнатися: зовсім не знаю
> історію…
> чомусь мене більше вабить майбутнє аніж минуле.
> > Не було шабату, а неділя була. Бо шабат до
> нас прийшов від жидів.
> себто тиждень був шестиденним і без шуббот?

Добре, наступний раз буду Вас називати українською Дротом - так буде простіше.
Якщо пишеться, що місяць складався з п"яти шестиденок, то це українською означає, що тиждень мав шість днів, себто у праукраїнців не було місця юдейському шаббату. Гадаю пояснив.
Шануймося.
02.04.2007 13:57:57
шануймося! та знаймо міру, бо необ'єктивна самооцінка спричинює помилковість поведінки…

шестиденний тиждень незручний, бо місячний цикл триває приблизно 28 діб.
саме тому вважаю зручнішим семиденний тиждень: проходить чотири тижні — місячна фаза повторюється.

вася, простіше — ProViD.

Редаговано разів: 1. Востаннє 02.04.2007 14:48 користувачем ProViD.
02.04.2007 14:52:11
Пане Василю!
Як на мене, то я не бачу НІЯКОЇ незручності через наявність шестиденного тижня. А щодо Вашої незгоди, то я вбачаю її тільки в тому, що ПРАЦЮВАТИ прийдеться п"ять днів, але вже у шестиденний тиждень. Ми ж бо звикли вже сачкувати. Он жиди в Ізраїлі і зараз працюють 5,5 днів, бо їхній робочий тиждень починається у неділю, а закінчується у п"ятниці по обіді. Щодо місячного циклу, то він має відношення хіба-що до жіночих циклів, але шестиденка жіночим циклам ніяких проблем не складає.
Отже, повертаймося до старого, перевіреного, НАШОГО.
Дякую.
02.04.2007 15:55:48
Анатолій пише:

> Пане Василю!
Іване!
> Як на мене, то я не бачу НІЯКОЇ незручності через наявність шестиденного тижня.
якщо чогось не бачиш — це ще не значить, що його нема.
> А щодо Вашої незгоди, то я вбачаю її тільки в тому, що ПРАЦЮВАТИ прийдеться п"ять днів, але вже у шестиденний тиждень.
ваші здогади — хибні.
> Ми ж бо звикли вже сачкувати.
це ви про себе.
> Он жиди в Ізраїлі і зараз працюють 5,5 днів, бо їхній робочий тиждень починається у неділю, а закінчується у п"ятниці по обіді.
мене не цікавлять юдеї.
> Щодо місячного циклу, то він має відношення хіба-що до жіночих циклів, але шестиденка жіночим циклам ніяких проблем не складає.
місячний цикл впливає на ВСЕ ЖИВЕ й на саму нашу планету.
тому зручнішим є саме семиденний тиждень.
> Отже, повертаймося до старого, перевіреного, НАШОГО.
і ше добряче забутого…
а я кажу: ВПЕРЕД У МАЙБУТНЄ!
> Дякую.
а чи дійсно вмієте?
03.04.2007 09:30:04
Пане Іване!
1. Ви спочатку розберіться у своїх іменах, а потім вже розбирайтеся з Календарем.
А то Провід, Дріт, Василь, а тепер ще й Іван...
2. Враховуючи місячні жіночі цикли, Ви чомусь забуваєте про сонячні.
3. Вас не цікавлять жиди, але Вас чомусь цікавить жидівський шабат. Що б це могло означати?
4. Тристашестидесятиденний календар зовсім не є забутим. Гороскопи складаються і сьогодні за ним. Ми маємо в колі 360 градусів. В годині ми маємо 60 хвилин. Секунди тощо... Отже, шестидесятичислова система і сьогодні домінує у світі. А Ви кажете - менструаціії...
5. Як зрозуміти Ваше запитання - а чи дійсно вмієте? Це Ви про що?
Якщо про те, то я вмію дійсно...
Дякую.
03.04.2007 11:31:03
ладно. хоч, здається, вам бракує толерантності.

визнаю: ви теж маєте рацію.
зазначу, що ваша календарна реформа радикальніша ніж пропонована мною.

щодо п.3: це може означати, що у вас параноя.
далі: саме "Ви кажете - менструаціії..."

чи не здається вам, що надмірне або недоречне вживання деяких слів девальвує-знецінює їх?
03.04.2007 13:55:05
Пане Іване!
Я не знаю, що таке "ладно", але я дякую Вам, що Ви погодилися зі старовинним українським календарем. Це означає, що мої методи переконання були правильними.
Дякую.
11.12.2008 22:45:18
Тема літочислення досить цікава - лишень не зрозуміло звідки інформація яка обговорюється ???

шукав трохи по літочисленню - ніякої конкретики нема
як правило багато опусів не мають ніякого грунту і якогось порядку
наприклад в Російській вікіпедії от така інформація

[ru.wikipedia.org]

а про то що які назви мали місяці в Московії - ніхто не пише - по крайній мірі затирають
ось найшов трохи погугливши

Українські-зараз Січень,Лютий,Березень,Квітень,Травень,Червень,Липе нь,Серпень,Вересень,Жовтень,Листопад,Грудень
Білоруські-зараз Студзень,Люты,Сакавік,Красавік,Травень,Чэрвень,Ліп ень,Жнівень,Верасень,Кастрычнік,Лістапад,Снежань
Російські-колись Сечень,Лютый,Березозор,Цветень,Травень,Червень,Лип ец,Серпень,Вересень,Листопад,Грудень,Студень
Польські-зараз Stycze?,Luty,Marzec,Kwiecie?,Maj,Czerwiec,Lipiec,S ierpie?,Wrzesie?,Pa?dziernik,Listopad,Grudzie?

хоча це також не 100 відсотковий - так як різні джерела називають різні російські давні назви місяців
думаю якщо покопатись можна ми було найти ще багато цікавого
а при аналізі дійшли би до ще цікавіших висновків

Мабуть не зразу звернете увагу - в російських назвах 4 зимових місяці а не 3 як в сучасних українських

Редаговано разів: 1. Востаннє 11.12.2008 22:49 користувачем server error.
13.12.2008 22:36:05
Гарячі дискутанти! Радий, що прорвався до вас. Тема цікава. Але, на мою думку, пану Анатолію вже не вийде повернути на старий лад наші Звичаї. Занадто далеко ми від них відійшли. Але в кіберпросторі цікаво бачити розвинутими звичаєві теми.

П.С. Пан Анатолій напевно пам'ятає, що і я раніше любив "зависати" на "Аратті".
Але з деякого часу хтось "Аратту" просто "завалив". Комусь вона прийшлася не до двору. Треба запросити доброго програмера, щоб він підлікував портал. Практично неможливо зайти на форум... А DDOS-атак зазнають майже всі хоч трохи розкручені сайти.
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись