На головну сторінку
Раді Вас бачити! Увійти
На головну сторінку

Складний пошук

Ваша думка про відпочинок в Україні

Користувач Valery 
Ваша думка про відпочинок в Україні
19.04.2006 19:38:00
Європейці визначили найкращі туристичні місця Європи. Україна поки що до цього рейтингу не потрапила...

[www.aratta-ukraine.com]

Європейська асоціація туроператорів визначила список найпопулярніших серед туристів європейських країн. Рейтинг складався з різних номінацій, що з різних боків характеризують країни. Опитування проводилося серед туроператоров, чиї обсяги роботи обчислюються мільйонами туристів(...)

Україна

Україна до переліку найцікавіших і найпопулярніших країн Європи не потрапила. Прикрий факт, поки що, лишається фактом - жодна з національних визначних пам`яток, вартих уваги, не потрапила до цього рейтингу.

Невже наша мальовнича держава, що знаходиться в центрі Європи, не цікавить іноземних туристів? Невже країна, на території якої формувалася вся європейська цивілізація, спустошена до рівня мертвої пустелі? Мабуть, ні. Карпати і Крим продовжують милувати своїми краєвидами, Дніпро і далі несе свої води вздовж могутніх круч, Дністер, Південний Буг, Тетерів, Рось, Десна, Ворскла також не обміліли, вода в Чорному та Азовському морях і далі мокра, то солона, а забруднена зона ЧАЕС обмежена лише 30-кілометровою зоною... Духовний центр слов’янства вже не просто місто-герой, а столиця європейської держави...

Так у чому ж причина? Що відлякує примхливого європейського туриста? А відповідь проста й складна в той же час.

По-перше, по-друге і, по-третє – відсутність відповідної інфраструктури на шляху і навколо самих пам’яток, – а хоч би це був пляжний відпочинок, або краєзнавчий маршрут Шевченківськими місцями.

По-четверте, мають бути розроблені відповідні закони та створені податкові пільги для об’єктів туристсько-рекреаційних зон. І, звичайно, має бути переглянута політика по відношенню до стягнення ПДВ (як це зроблено в тій самій Хорватії).

По-п’яте, слід виділити окремим пунктом у бюджеті країни статтю про необхідність витрат на рекламну компанію бренду Ukraine ™ у ЗМІ. Для порівняння, у Словенії рекламний бюджет складає приблизно 9 мільйонів доларів на рік. Яким чином мають використовуватися кошти? Даємо відповідь – на друк некомерційних рекламних буклетів та розробку медіа-презентацій на лазерних дисках, які мають безкоштовно розповсюджуватися на всіх транспортних маршрутах. На створення фільмів, та озвучення їх європейськими мовами. На некомерційну рекламу українських курортів та пам’яток у західних ЗМІ.

Тобто ці всі п’ять пунктів має виконувати держава. Бо лише їй під силу прокласти асфальтовану дорогу, підвести електрику, телефонні лінії, воду та каналізацію, забезпечити відповідну охорону об’єктів і захист від кримінальних випадків мандрівників.

Усі інші пункти має забезпечувати вже приватний бізнес: як великий – туристичні оператори, приватні готелі, пансіонати, ресторани, аквапарки, автопідприємства, спортивні бази; так і малий - гіди-екскурсоводи, тренери-інструктори, водії, аніматори (по-нашому “масовики-затійники”), водії, власники приватних садиб, кафе, сувенірних крамничок, плавзасобів тощо.

Звичайно, із боку комерційних банків мають надаватися кредити з вигідними ставками та умовами погашення.

Закордонний турист – то є дуже примхлива особа, і звик на свої гроші розраховувати не на “зручності у дворі”, а на, вибачаємося, окремий ватерклозет та душ у номері. І автобус щоб бажано був не “бундесверівський” басик, переобладнаний до рівня маршрутки “Київ-Черкаси”, а як мінімум “Богдан” у туристичному виконанні з кондиціонером та зручними сидіннями. Ми вже не кажемо про шляхи, якими має пересуватися цей туристичний транспортний засіб чи рівень сервісу на об’єктах...

Тобто, рівень і кількість послуг мають відповідати вимогам світових стандартів, лише тоді наші визначні місця потраплять до європейського та світового рейтингу

Якщо держава візьметься за розум, – бо перші кроки має зробити саме вона, то через кілька років можна очікувати перші результати. А наш Президент отримає можливість повноцінної реалізації програми по створенню 5 мільйонів робочих місць...
Re: Ваша думка про відпочинок в Україні
19.04.2006 20:52:32
Скільки існує незалежна Україна, періодично можна чути чиновницькі заклинання про туристичний бум, який має впасти на голови українців у найближчий час. При тому, кожного разу наголошується на унікальності пам’яток та неповторності майбутніх туристичних маршрутів. Створюються державні програми, засвоюються кошти платників податків, приходять і йдуть уряди, міністри, президенти….

Але оцей дивний закордонний турист, попри «поглиблення» і «розширення» заходів на найвищому державному рівні аж ніяк не бажає утворювати ажіотажну штовханину біля українських кордонів. Не «проникається» а ні унікальністю, а ні неповторністю… Проте, звертаю вашу увагу, масштаби «засвоєння» коштів платників податків не тільки не зменшується, а й зростає.

То ж чому не їдуть іноземні туристи в Україну. Чиновницька братія не стомлюється повторювати – мовляв рівень сервісу не той… Одначе, навряд чи можна назвати це головною причиною, яка б виправдовувала відверту й цинічну бездіяльність державних чинників. Наприклад – Африка. Там також рівень сервісу приблизно, як в Україні, але тим не менше, їде туди примхливий турист.

Так в чому ж причина? Насправді є дуже серйозні причини, які дозволяють стверджувати, що у найближчий час українцям не слід очікувати туристичної навали. Головна – відсутність внутрішньої стабільності та умовна дієздатність інституцій державної влади. Якщо подивитися західні видання, а їх читає й пересічний громадянин, який є потенційним туристом, то волосся дибки стає від «подвигів» нашого вітчизняного криміналітету, як високопосадового, так і пересічного на тлі практично повної безкарності. Чи не правда, така місцевість приваблює людину із адекватною психікою?

До цього слід додати, що наші минулі керманичі Кучма із товаришами створили Україні імідж близький до дикунської африканської території, до якого додає неповторного колориту двічі не судимий за кримінальні злочини екс-прем’єр Янукович, який до того ж здивував світ тим, що навіть назву своєї посади писав із граматичними помилками. Але, судячи із результатів виборів до парламенту і органів місцевого самоврядування, він і його колоритне оточення аж ніяк не здивували українців. Чи не правда, така місцевість і такі екзотичні симпатії громадян приваблюють людину із адекватною психікою?

Чи креатини російських політтехнологів, які розпалили залишки мозку у люмпенізованих, ностальгуючих за концтаборами та чергах за ковбасою верств населення, що дозволило на весь світ кримінальникам від влади мало не розколоти країну навпіл із подальшою кровавою банею. І що, і хто виграв від тих «атракціонів»? В першу чергу програли. Програли ті, хто живучи у міфічному минулому позбавилися навіть перспективи отримати робочі місця у туристичному бізнесі. Бо, чи не правда, така місцевість і такі екзотичні симпатії громадян приваблюють людину із адекватною психікою?

Для повноти гострих відчуттів іноземного туриста додається й специфічна національна проблема, успадкована від московитської імперії та «більшовицького раю» - дурні та дороги. Ви не чули, часом, куди поділися мільярди, закопані у будівництво епохи Кучми – автобану. І де сьогодні він, той автобан? А між тим, автотуризм – не остання позиція у туристичному бізнесі. І щоб до нас завітали іноземні туристи, треба чітко собі уявляти, що приїдуть вони не на танках чи тракторах, а на легкових авто, що навряд чи адаптовані до вітчизняних викатаних колесами напрямків, які ми чомусь називаемо дорогами.

А до поки не урядовці, а ми самі, кожен для себе не зрозуміємо, що ми самі господарі у своєму домі і від нашого господарювання залежить наш достаток мільйони доларів, євро, фунтів.. будуть річкою текти повз наші злиденні вуса.
20.04.2006 00:04:46
А мені видається дивним підняте питання: "Чому туристи нас обходять боком?"
Як на мене, відповідь очевидна, якщо зважити на ставлення до своєї землі самих українців. 99,9% відпочиваючих на природі та в парках свинячить після себе сміттям. А пам"ятки архітектури? Вони ж тенденційно протягом останніх років нівечаться безбожними графіті та подряпинами ("Свєтка я лав тєбя. Колян"winking smiley. Ви й самі знаєте...
В моєму місті прекрасний парк відпочинку перетворився на роздерте жахіття. Тож не здивуюсь, якщо через десяток років не те що туристи, а кожен перехожий буде ним гребувати.
Висновок: вихід не в рекламі бренду Україна (тм), а в прищепленні поваги до Елементарної Культури поведінки, чого в пересічного громадянина не-ма-є.
20.04.2006 15:21:47
5park пише:
-------------------------------------------------------
> А мені видається дивним підняте питання: "Чому
> туристи нас обходять боком?"
> Як на мене, відповідь очевидна, якщо зважити на
> ставлення до своєї землі самих українців.

Вам, мабуть, не пощасливилось бачити справжніх господарів (яких 70 років просто знищували як клас). Спеціально для Вас - фотографія приватного сектору (Київ, Мишоловка) - фото сьогоднішнє - подивіться як прибрано на 90% присадибних ділянках.

http://www.aratta-ukraine.com/album/20042006.jpg

99,9%
> відпочиваючих на природі та в парках свинячить
> після себе сміттям.

Та що Ви кажете? Отак от і 99,9%?

Всі мої знайомі завжди прибирають після себе (або закопуємо, або виносимо/вивозимо сміття). І не думаю, що лише ми такі унікальні.

Інше питання, що влада, в особі комунальних структур, не забезпечує смітниками і урнами згідно санітарних норм.

Чи може пересічний міський мешканець має виконувати санітарну норму і власними зусиллями будувати туалети на відстані 500 м один від одного? І що лишається отому самому "пересічному українцю" - коли його прикрутило? Правильно, - бо його поставили у такі умови. А іноземець таке не зробить, - йому краще просто не приїзджати сюди.

А вам відомо, чим займався відомий архітектор Городецький на державній службі? Він проектував і будував в Києві оті самі туалети.

А пам"ятки архітектури? Вони ж
> тенденційно протягом останніх років нівечаться
> безбожними графіті та подряпинами ("Свєтка я лав
> тєбя. Колян"winking smiley. Ви й самі знаєте...

Бо не працюють закони. Ви коли-небудь чули, щоб на когось наклали штраф (я вже некажу про кримінальні справи!) за пошкодження пам`яток, забруднення територій, тощо?

> В моєму місті прекрасний парк відпочинку
> перетворився на роздерте жахіття. Тож не здивуюсь,
> якщо через десяток років не те що туристи, а кожен
> перехожий буде ним гребувати.

Хто власник парку? Перехожий? Турист? Чи хтось інший, якому начхати на те, що робиться на його території, бо він краще здасть в оренду територію під "розливайки" і буде мати з цього зиск. Бо він насправді не власник, а "смотрящий".

> Висновок: вихід не в рекламі бренду Україна (тм),
> а в прищепленні поваги до Елементарної Культури
> поведінки, чого в пересічного громадянина
> не-ма-є.

Риба гниє з голови.

Я не помічаю культури поведінки в непересічних громадян.

Простий приклад. Постійте з півгодини на пішоходному переході (без світлофора) і подивіться - хто пропускає пішоходів, виконуючи ЗАКОН, а хто "зебру" і знак взагалі не помічає...

Вмикніть телевізор (що насьогодні є джерелом "культурної" інформації і подивіться, яке культурне виховання пропонується "пересічному громадянину". Запитайте у вчителя в школі, скільки йому держава платить за його роботу по вихованню підростаючого покоління...

Редаговано разів: 1. Востаннє 20.04.2006 15:22 користувачем Valery.
21.04.2006 23:45:44
Valery пише:
> Вам, мабуть, не пощасливилось бачити справжніх
> господарів (яких 70 років просто знищували як
> клас). Спеціально для Вас - фотографія приватного
> сектору (Київ, Мишоловка) - фото сьогоднішнє -
> подивіться як прибрано на 90% присадибних
> ділянках.

На щастя, доводилось!

> Та що Ви кажете? Отак от і 99,9%?
>
> Всі мої знайомі завжди прибирають після себе (або
> закопуємо, або виносимо/вивозимо сміття). І не
> думаю, що лише ми такі унікальні.

Можливо, я погарячкував. Але те, що більше 90% - очевидно. В місті, де я живу та в тих місцях відпочинку, які розташовані поблизу, безкультурщина кидається в око скрізь.

> Інше питання, що влада, в особі комунальних
> структур, не забезпечує смітниками і урнами згідно
> санітарних норм.
>
> Чи може пересічний міський мешканець має
> виконувати санітарну норму і власними зусиллями
> будувати туалети на відстані 500 м один від
> одного? І що лишається отому самому "пересічному
> українцю" - коли його прикрутило? Правильно, - бо
> його поставили у такі умови. А іноземець таке не
> зробить, - йому краще просто не приїзджати сюди.

Абсолютно згодний. Це дуже дратує. В нас, наприклад, "вказаних вами споруд" навпаки все меншає. Їх закривають та забивають двері.

> А вам відомо, чим займався відомий архітектор
> Городецький на державній службі? Він проектував і
> будував в Києві оті самі туалети.

ні.

> Бо не працюють закони. Ви коли-небудь чули, щоб на
> когось наклали штраф (я вже некажу про кримінальні
> справи!) за пошкодження пам`яток, забруднення
> територій, тощо?

Рівень культури не полягає в тому, що людина відмовляється від сверблячки написати на Золотих Воротах "РЕП ЙО" тільки через те, що її можуть за це покарати. Покарання не заохочує людей вчиняти гарно. Воно лише заважає їм робити погано.
Але воно потрібне, звичайно. Це обов"язковий крок. Та хто його виконуватиме? Міліція, яка й сама грішить таким щодня (вони такі ж люди того ж соціуму)

> Хто власник парку? Перехожий? Турист? Чи хтось
> інший, якому начхати на те, що робиться на його
> території, бо він краще здасть в оренду територію
> під "розливайки" і буде мати з цього зиск. Бо він
> насправді не власник, а "смотрящий".

В нас у парку улюблене заняття - кидати з моста через річку пляшки на асвальт набережної. Мені байдуже хто власник - мене дратують такі покидьки.

> Риба гниє з голови.
>
> Я не помічаю культури поведінки в непересічних
> громадян.

Ця риба гніє з усіх боків, і мені боляче чути цей сморід. Приємні виключення типу Вас є справді-таки виключенням. Хоча я припускаю, що в Києві ситуація з екологічною свідомістю краща, ніж в моєму місті.
І наводити приклад дбайливих українських господарів з села не треба (це й так відомо). Я маю на увазі урбан - тут все зовсім інакше.

Тільки ж не подумайте, що я злорадствую. Мені боляче за країну, в якій "біленькі хати повалялись, сади бур'яном поросли"...
22.04.2006 21:13:39
5park пише:

> Ця риба гніє з усіх боків, і мені боляче чути цей
> сморід. Приємні виключення типу Вас є справді-таки
> виключенням....
....І наводити приклад дбайливих українських
> господарів з села не треба (це й так відомо). Я
> маю на увазі урбан - тут все зовсім інакше.

А що таке урбан? Приблизно на 70% він складається із тих самих "дбайливих українських господарів з села", які так би мовити, "вибилися в люди", тобто чмухнули із рідного села ( щоб не крутити бикам хвости) і тепер стали мешканцями "самого" Житомира, Дніпропетровська, Донецька, Херсона тощо... Хто розумніший - закінчив ВУЗ і правдами чи ні розподілився (якщо вчився за державний рахунок) чи знайшов собі місце у фірмі та микається по гуртожиткам чи орендованих квартирах, напружуючи всі сили, щоб у будь-який спосіб отримати міське житло. А потім кожного свята микатися у смороді переповнених вагонів, щоб приїхати додому... Між ними - саджати картоплю - збирати картоплю на батьковському городі та тягнути валізи із провіантом до міської оселі....

Та справа навіть не в тому, що оті "городські" все остатнє життя роздираються між рідним селом та задушливим містом... І, навіть не в тому, що виживання за будь-яку ціну, нівелює в них моральні гальма. Проблема у феномені прогресуючого хамства, цинізму й неохайності, як моральної так і гігієнічної.

То чому дивуватися, коли ці, колишні селюки не дуже переймаються, жбурляючи сміття де покладеться? Чому дивуватися, коли працюючи, наприклад, двірниками (бо можна отримати житло) вони з'являються на робочому місці на годинку-півтори, отримуючи зарплатню за повний день? Адже чисто там, де прибирають! А хто здебільшого працює у комунгоспі? Ті ж самі колишні селюки... І їм абсолютно начхати, брудно у вас під носом чи ні. Наглядач (начальник) не турбує - і добре. День до вечора - а там вже й зарплата.

Подивіться навкруги - і ви неозброєним оком побачите продукти розпаду совітського "комуністичного раю". Злюмпенізованих селян, а люмпен, як відомо, не має ні моралі, ні культури. То чому, власне дивуватися? До речі, подивіться, кто керує державою? Ті ж самі, злюмпенізовані селяни. Тому, напевно й за державу прикро.

03.01.2007 23:27:32
Шановні друзі! Я Рідновір, язичник, а язичники як відомо обожествили те, що дає нам життя_ саму природу та космос. Кожен рік ми робим поїздки на святі для кожного Рідновіра місця з святилищами, капищами та іншими пам,ятками історії які збереглися в нас з до християнських часів. Так от, рекомендую побувати на о. Хортиця де знаходиться кілька святилищ, обсерваторія часів бронзовоговіку та кілька статуй язичницьких Богів. Подивитесь, як гарно і в якій чистоті тримає це святе місце Запоріжська громада Рідновірів. Буваючи на Кам,яній Могилі, яка на протязі кількох тисячоліть була центром духовної культури всього Європейського і частини Азії та Індії. На жаль там хоч і є музей та сторож, але часто нам приходилось самим визбирувать окурки, собирати різне сміття та навіть виносити дєрмо. А от такої красоти як в с. Буша Вінницької обл. я ще не бачив. Там знаходиться святилище з наскельним зображеням волхва. А природа така, що ні в казці сказать ні пером не описать. І така чистота, Що просто не віриться.А все завдяки місцевому директору музею-рідновіру Олександру Олександровичу. Яка різниця між двома директорами. На Кам,яній Могилі християнин Борис Михайлов і в Буші рідновір. Християни вважають природу маячнею чортовою, яка їх спокусує на неправедне життя і відволікає від постійного каяття та молитв, а рідновіри обожествили природу і поклоняються їй. Сьогодні до речі свято Богині води Дани.. Вітаю Вас всіх. В цей день на природу(можна на балкон) під зорі ставлятьвідкриту посуду з водою. і Сама природа, зорі, місяць та космічна енергія посвятить її. Вода набирає цілющих властивостей.ЇЇ п,ють та умиваються.
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись