На головну сторінку
Раді Вас бачити! Увійти
На головну сторінку

Складний пошук

Кам'яні могили

Користувач Жар-птиця 
Кам'яні могили
28.04.2006 08:30:04
Мелітопольська Кам'яна могила настільки добре популяризована, що вже беруть 200 грн. за сходження і ще скількись за фотографування.

Але для бажаючих зекономити кошти, і побачити не одну Кам'яну могилу, а цілих 5 (Пенджаб), це повідомлення. Заповідник "Кам'яні могили" знаходиться на кордоні Запорізької та Донецької областей (по трасі "Запоріжжя-Маріуполь"winking smiley. За описом ці кам'яні велетні серед степу схожі до Мелітопольської, тільки заввишки не 12 м, а за тридцять. Кожна гора має свою назву і властивості (для чоловіків, жінок ...) Їх вік оцінюється мільйонами років. Енергетика дуже сильна. Для біологів - чудовий набір рідкісних рослин і тварин. Там є садиба для науковців з усього світу, що вивчають заповідник. Можна досхочу пожити, отримавши рекомендованого листа з якогось інституту.
Re: Кам'яні могили
01.07.2007 22:49:11
Таке написати міг лише той хто вважає Кам'яну могилу купою каменюк.

Тільки вчора повернулися звідти. Вхід коштує 2 грн. Є музей, але працює тільки старе крило, де знаходяться копії декількох зображень, одна маленька плиточка-оригінал та єдиний на весь заповідник екскурсовод. Новий музей майже збудований, але за відсутністю фінансування протягом останніх двох років внутрішні приміщення неоздоблені. Обіцяють що там будуть виставлені оригінали знайдених табличок з "письменами" та багато інших "цікавостей". На питання коли відповідають неконкретно, кажуть будуть гроші - буде і музей, а так нема ручок - нема і варення.

Екскурсія у дусі СРСР, досить занудна, але якщо влучити момент та поспілкуватись тет-а-тет, екскурсовод перетворюється на нормальну людину і можна дізнатись деякі речі з перших вуст. Продається деяка література, ціни, на відміну від того що кажуть на інших форумах, досить пристойні, нижче ніж у Києві (та ще пошукати треба), є гарний фотоальбом (річ корисна зважаючи на те, що оригіналів гротів не побачиш, про це нижче) і монографія Михайлова (незмінний директор заповідника протягом останніх десятиліть). Цікаво, що відомої роботи Кіфішина не було. З'ясувалося, не дружать. Темна історія.

Огляд самої Кам'яної могили відбувається самотужки, люди просто йдуть туди і лазять і дивляться. Всі гроти завалені піском. Кажуть, пісчаник, з якого і складені плити, починає руйнуватися. То для збереження розкопують, перемальовують зображення і знов закидають. Але здається причина в іншому. Навіть зверху сучасних написів а-ля "тут був Вася" більше ніж петрогліфів залишених за 12 тисячоліть. То мабуть в першу чергу ховають від вандалізму. Звичайно, треба було б не пускати відвідувачів саміх, тим більше привозять купи дітей, яким цікаве зовсім інше. Але на весь комплекс 2 охоронника.

Все ж таки в деяких місцях пісок вивітрюється і підсідає грунт і можна побачити викарбувані риски і якісь символи на карнизах або стелях засипаних гротів. Зараз є тільки одне місце з північної сторони, там де грот №7.

Звичайно, багато легенд про чудодійні поля, енергетику, фото- і відеоапаратуру, що ламається, і таке інше. Не знаю, може в когось і прочищаються чакри, але можу сказати що відчувається що місце дуже древнє і якесь напрочуд спокійне, як океан у штиль.

Ну а щодо кам'яних могил на донеччині, то такі дійсно є, але спільного в них тільки назва, бо ніякого історичного і духовного навантаження вони не несуть.

Декілька фото:
http://xs217.xs.to/xs217/07260/DSC06167.JPG.xs.jpg

http://xs217.xs.to/xs217/07260/DSC06191.JPG.xs.jpg
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись