Європейці радитимуться, як допомогти Карпатам

Автор/джерело -  © “Аратта-Україна”



Дата публiкацiї - 9.09.2010 05:39 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=11381

У середу в Ужгороді розпочалася міжнародна конференція «Сталий розвиток Карпат та інших гірських регіонів Європи». У ній візьмуть участь науковці, дипломати та парламентарі з кількох десятків країн Європи.

Міжнародна конференція «Сталий розвиток Карпат та інших гірських регіонів Європи» триватиме в Ужгороді два дні. За словами заступника керуючого справами Закарпатської облради Наталії Мигалини, серед питань, які планують обговорити учасники конференції – протидія природним та техногенним катаклізмам, збереження екосистеми Карпат та розвиток гірського туризму, повідомляє DW-"Німецька хвиля".

Гірські лісові масиви Карпат – це джерело відновлення чистого повітря, а екосистеми гір забезпечують належний водний та кліматичний баланс Європи. Тут найбільша мережа річок, водотоків, унікальних гірських озер. Крім того, в карпатських горах зосереджена третина видів флори та фауни континенту. Утім, останнім часом природні катаклізми та техногенні катастрофи спричиняють багато екологічних і соціальних проблем.

Очікування від ужгородської конференції

З доповідями про спільне розв’язання цих викликів виступлять понад сотню науковців з різних країн світу. Над своїми пропозиціями вони працювали понад два роки. З боку України в конференції, окрім науковців, візьмуть участь представники Мінрегіонбуду, Мінприроди, МЗС, МНС, Держводгоспу, Держкомлісгоспу та Міжрегіональної асоціації «Карпатський Єврорегіон».

За останні два роки у різних країнах Європи відбулося понад 80 регіональних і міжнародних конференцій, симпозіумів та семінарів з питань екологічної безпеки та сталого розвитку Карпат. Але очікують, що саме в Ужгороді представники країн-учасниць погодять та підпишуть проект Резолюції та проект Рекомендацій щодо сталого господарювання в гірських регіонах. Саме українська сторона була ініціатором спільної розробки та погодження таких документів.

Наприкінці вересня підписані проекти розглянуть в статутних комітетах, а у жовтні 2010 року – на пленарній сесії Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.