Діра Азарова на тлі статистичного зростання. Куди зникають гроші платників податків?

Автор/джерело -  © ТСНДата публiкацiї - 5.11.2010 11:12 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=11990

Уряду Миколи Азарова не вдалося уникнути проблем з виконанням держбюджету, характерних для кабінету Юлії Тимошенко.

Про це пише "Коммерсант-Україна" в статті "Провальное поступление".

Згідно з висновками Рахункової палати, за дев'ять місяців доходи бюджету виявилися недовиконані на 7 млрд грн, витрати - майже на 5 млрд грн. Дефіцит більш ніж у два рази перевищив минулорічний показник і погашався в основному за рахунок запозичень.

Причому це відбулося на тлі економічного зростання. Тиск на бізнес, завдяки якому Кабмін намагається збільшити надходження, себе не виправдовує, відзначають експерти. Зараз Кабінет міністрів обмежує доступ громадськості до інформації про держфінанси - Держказначейство повідомляє лише про фактичні надходження в скарбницю.

Однак у звіті Рахункової палати (РП) про виконання бюджету за дев'ять місяців рівень виконання затверджених показників залишається низьким. Доходи загального фонду бюджету в січні-вересні виконані всього на 95,2% (перераховано на 7,36 млрд грн менше запланованого - 143,8 млрд грн), витрати - на 97,3% (4,7 млрд грн і 173,9 млрд грн відповідно).

ДПАУ і Держмитниця не змогли в повному обсязі зібрати основні бюджетоутворюючі податки - план по ПДВ недовиконано на 5,12 млрд грн, з податку на прибуток - на 2,56 млрд грн, по акцизному збору - на 1,76 млрд грн.

Згідно зі звітом СП, якщо б операції з відшкодування ПДВ-облігаціями відображалися в загальному фонді бюджету, що логічно, тому що податок зараховується і відшкодовується із загального фонду, а не в спецфонді, то показник невиконання бюджету був би ще більшим.

Нагадаємо, 25 жовтня міністр фінансів України Федір Ярошенко заявив, що реальний дефіцит бюджету України становить понад 100 млрд грн. За словами міністра, замість надання антикризової підтримки, центральна влада компенсувала прорахунки в адмініструванні фінансами масштабними запозиченнями.

Від “Аратти”: мабуть більшість підприємців можуть підтвердити, що з часів приходу до влади команди Азарова, податкова улаштувала справжній терор. Суб'єкти господарської діяльності примушують платити не за законом, а по-понятіям, тобто вистаівляючи цілком конкретні суми, незалежно від підсумків господарської діяльності.

Більш того, із достовірних джерел нам стало відомо про існування якихось таємних списків підприємств, відповідно до яких, у них, під надуманими причинами, просто не приймають декларації. Таким чином штучно, незалежно від того, чи платив суб'єкт податки, створюється заборгованість, а над посадовими особами нависає загроза матеріальної і правової відповідальності за те, чого вони не коїли.

Нічого подібного рік тому не було в природі. Хоча тоді, як відомо, була криза, якої зараз, за словами Азарова, немає. Отже виникає питання: куди зникають гроші платників податків? А може на урядовому рівні вже працює подвійна бухгалтерія?


 
Счётчик тиц и PR

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2020.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.