Вчені виявили на астероїді Веста загадкові канали

Автор/джерело -  © Кореспондент.net



Дата публiкацiї - 7.12.2012 15:02 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=19212

Американський зонд Dawn виявив на астероїді Веста загадкові звивисті яри - канали, що прорізають деякі кратери. Вчені відзначають, що вони дуже схожі на сліди потоків води.

За словами Дженніфер Скаллі з університету Каліфорнії в Лос-Анджелесі, прямі западини не здивували дослідників, адже подібні зустрічалися і на Місяці, - вони є прикладом роботи потоків сухого матеріалу, такого як пісок.

"Але ці звивисті яри - це щось незвичайне, ми не очікували їх знайти, і все ще намагаємося зрозуміти їх природу", - зазначила вона.

На зроблених зондом знімках видно два типи вузьких каналів - одні схожі на прямі жолоби, а інші більш звивисті, і закінчуються конусами виносу породи.

"На Землі схожі утворення, наприклад, в кратері Метеор в Арізоні, створені потоками рідкої води. На Марсі питання про механізми виникнення таких ярів все ще залишається дискусійним. Нам потрібно дуже ретельно проаналізувати дані про ці яри на Весті, перш ніж виразно говорити про їх походження", - відзначає науковий керівник проекту Dawn Крістофер Рассел.

Наразі учені пропонують різні гіпотези виникнення марсіанських ярів. Деякі вважають, що вони виникли на місці потоків води, інші вважають, що це сліди вуглекислоти, марсіанського "сухого льоду". Одне з досліджень 2010 року показало, що вуглекислотний іній міг призводити до появи струмків піску на червоній планеті.

Нагадаємо, у вересні поточного року в журналі Geophysical Research Letters була опублікована стаття, в якій йдеться про дивні поглиблення, виявлені на Весті в 2011 році зондом Dawn.

Ці канави є геологічними утвореннями - грабенами, що виникли при розтягуванні пластів порід при зіткненні Вести з іншим небесним тілом, що наближає її до "справжніх" планет.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.