Українські знахарі відновлюють свято зільника

Автор/джерело -  © 5 канал



Дата публiкацiї - 22.08.2006 18:17 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=750

Після сторічної перерви українські знахарі відновлюють свято зільника. До музею просто неба в Пирогові у неділю з'їхалися травники з усієї країни. Там вони знайомили кожного охочого із мовою рослин.

Ще до схід сонця, босоніж та без одягу жінки йшли так далеко, щоб не було чути півнів та собачого гавкоту і збирали цілющі трави. Щоб найефективніше використати лікувальні властивості рослин треба знати, в які дні і, навіть, години найкраще їх збирати.

Народний травознай Микола Поліщук розповідає, що вже двадцять років, як офіційна медицина його поховала: старенький хворий на рак. Пан Микола узявся зілля досліджувати і на власних настоянках живе і нині. Каже, що і від алкоголізму має мікстурки і, навіть, мало не українську віагру винайшов.

Микола Поліщук, народний травознай:
- Я не вірю ти м бабкам всяким. І тим екстрасенсам, оце руками махають махають, а тільки людей закручують, і все немає людини.

Зільником та апітерапевтом себе називає і Данило Шабак. Лікує опіки та екземи продуктами бджільництва. За лічені дні хворі стають на ноги. Лікар без медичної освіти каже, що за власну працю грошей не бере, лише за саму продукцію.

Не тільки тілесні болячки лікують знавці на травах. Микола з Рівненщини каже, що більше людську душу знає - пропонує диво-чай для гарного настрою та щоб не було депресії.

Микола, майстер народного мистецтва:
- Це добре слово має бути, і хороше налаштування, все від психології, всі проблеми.

Ті, хто розуміються на травах та лікують різним зіллям, прагнуть не лише допомагати людям, а й повернути якомога більше українців до давніх народних традицій. Щоправда, бідкаються, що не мають кому нині передавати свої знання.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.