У Ізраїлі ставлять експерименти на людях

Автор/джерело -  © Кореспондент.net



Дата публiкацiї - 17.08.2009 13:00 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=7753

На атомному реакторі в Дімоні проводили експерименти на людях

На атомному реакторі в Дімон, що на півдні Ізраїлю, у 1998 році проводилися експерименти на робітниках, заявив хімік Юліус Малек, якого нещодавно звільнили з даного підприємства.

За його словами, під час експериментів у виноградний або грейпфрутовий сік додавався уран, з тим щоб з'ясувати, чи виводиться цей радіоактивний матеріал з тіла разом з сечею.

За словами вченого, експеримент проводився з порушенням принципів Гельсінської декларації Всесвітньої медичної асоціації, яка виклала правила проведення медичних досліджень з участю людей.

Як повідомляє газета Гаарець, чотири місяці тому Юліус Малек звернувся до суду з трудових конфліктів міста Беер-Шеви з позовом до адміністрації підприємства. У своєму зверненні Малек стверджує, що керівництво підприємства приділяє недостатньо уваги питанням безпеки на виробництві та охороні здоров'я робітників.

Вчений пропрацював на підприємстві 15 років. Одним з перших місць роботи Малека на підприємстві стала хімічна лабораторія, в якій, згодом, йому потрібно було взяти участь у небезпечному експерименті. У позові вказується, що керували дослідженням директор лабораторії та його помічник. Для участі в експерименті були залучені п'ять осіб, що перебувають у дослідників в безпосередньому підпорядкуванні.

Малек вказує, що в той період він боявся втратити роботу, і тому погодився взяти участь в експерименті. При цьому він зазначає, що з нього не взяли письмової підписки і не пояснили, які це може мати наслідки для його здоров'я. Керівники дослідження стверджували, що вони також вживають напої з добавкою урану. Однак, наголошує адвокат Малека, це твердження викликає сумніви.

Як зазначається у зверненні вченого, результати цього дослідження були опубліковані в журналі Health Physics. У статті були згадані імена учасників експерименту, хоча ніхто з працівників підприємства не давав на це своєї згоди.

Тим не менше, в якості компенсації за звільнення Юліус Малек вимагає стягнути з підприємства 1,8 мільйони шекелів.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.