Огляд ринку праці в регіонах України

Автор/джерело -  © management.com.ua 



Дата публiкацiї - 11.02.2009 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/text_ua.php?id=1236

Знайти роботу на заході України простіше, ніж на сході

На захід!

Північ і захід України

Найбільшим попитом серед фахівців на заході України залишаються торгові представники і менеджери з продажу послуг. Як і раніше великий попит на страхових і рекламних агентів та ріелторів. Але, на жаль, мало хто з працедавців пропонує фіксовані зарплати. Для того, щоб привернути людей, компанії обіцяють фахівцям підвищені відсотки від продажу послуг. Наприклад, менеджерам по залученню індивідуальних клієнтів ПриватБанку за продаж страхового поліса ОСГПО пропонують бонус у розмірі 10%, КАСКО — 15%, страхування майна, особисте страхування — 20%.

Крім менеджерів із продажу товарів і послуг, в Львові і Житомирі виріс попит на головних бухгалтерів. Збільшилися також їхні зарплати: за останній місяць — з 2,9 до 3,2 тис. грн.. Втім, вимоги до цих фахівців також посилилися. Майже у всіх компаніях потрібне знання іноземних мов, часто не тільки англійської, але і польської або німецької. До того ж, працювати бухгалтерам часто доводиться без помічників.

У той же час претендентів у містах Західної України більше всього серед представників робочих спеціальностей: каменярів, малярів, паркетників і покрівельників. «У зв'язку з кризою будівельної галузі багатьом українцям, що виїхали на заробітки до Європи, Києва і Москви, довелося повернутися, але знайти роботу тут не менш проблематично», — розповідає Олександр Сліпченко, керівник проекту Job.ukr.net. Одночасно росте кількість претендентів серед юристів, фахівців із кадрів, а вакансії на ці спеціальності публікуються рідко.

Схід

У середині осені багато металургійних і хімічних комбінатів оголосили про скорочення, відправили людей у відпустку за свій рахунок або пішли на зменшення робочого тижня. Це спровокувало зростання безробіття в Донецьку, Маріуполі, Макіївці й інших промислових містах Східної України. Знизився також середній дохід працівників промислового сектору, і це змусило людей шукати нові шляхи заробітку. Звільнені були готові трудитися за невеликі гроші, що привело до загального зниження заробітних плат серед робочих спеціальностей.

У Харківській і Луганській областях росте безробіття серед фахівців із ремонту квартир, гіпсокартонщиків, а також всіх категорій будівельників, оскільки більшість об'єктів, що зводяться, в цьому регіоні заморожені. Безробітними залишилися багато маркетологів, кадровики і програмісти. Високим залишається попит на головних бухгалтерів, страхових і торгових агентів. Топова вакансія — менеджер із продажу колекторних послуг.

Південь, центр

Найважче знайти роботу на півдні і в центрі України, зокрема, в Одесі, Миколаєві і Херсоні, Іллічівську, а також невеликих містах цих областей. Унаслідок кризи було звільнено багато співробітників портів, працівників транспортної галузі і водіїв. Тому саме вони є лідерами серед претендентів в Одеській області. Шукають роботу також представники робочих спеціальностей і інженери, але зростання числа їх резюме за останній місяць не можна назвати масовим, оскільки звільнень у промисловості було меншим, ніж на сході. Більшість підприємств обмежилися лише зниженням зарплат у середньому на 10-20% і фіксацією ставки в гривні.

Також під скорочення потрапили програмісти, в основному — фахівці з С++ і Java. Річ у тому, що декілька іноземних компаній, що спеціалізуються на IT, восени закрили свої українські представництва. Українці, які працювали в них, були звільнені. З цієї ж причини скороченням піддалася велика кількість перекладачів. Також росте число резюме менеджерів зовнішньоекономічної діяльності, економістів, фінансистів із малим досвідом роботи.

У Сімферополі, Севастополі, Одесі і Херсоні затребуваними залишаються фахівці з продажів. Але, на відміну від західних регіонів, популярністю користуються також начальники відділів збуту, аудитори, фінансові контролери, консультанти і директори.

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.