Хроніка ядерного бомбардування України

Автор/джерело -  © Віктор Тригуб, головний редактор часопису “Музеї України” Дата публiкацiї - 23.01.2007 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/text_ua.php?id=585

Про загадковий вибух на Чорнобильській АЕС імені Леніна знають всі. Але не все. Вперто говорять про секретні атомні експеременти, розробку нової зброї... Дослідження тривають.

Ядерний вибух

Виявляється, наша благословенна земля давно стала полігоном для випробування ядерних технологій.

9 липня 1972 року було здійснено підземний ядерний вибух потужністю 3,8 кілотонн під селом Хрестище Красноградського району Полтавської області.

16 вересня 1979 року здійснено підземний ядерний вибух потужністю 0,3 кілотонни в місті Юнокомунарівськ, що під Єнакіевом, Донецької області.

Але, про все детально.

Операція “Факел”

На Полтавщині було відкрито потужне газове родовище. Почалися геологорозвідувальні роботи і видобуток. Середній тиск на свердловинах складав понад 400 атмосфер. На одній з свердловин розірвало трубу, стався викид - виникла велетенська пожежа. Видобуток було паралізовано. Температура сягнула кількох тисяч градусів. Тоді хтось вирішив, що пожежу можна загасити, підірвавши ядерний заряд. Оформили папери. Дозвіл давали особисто Брєжнєв і Косигін.

До факелу пробурили двокілометрову похилу свердловину, помістили туди ядерний заряд, отвори залили бетоном. І рвонули.

Ядерний гриб, разом з газом і породою сягнув висоти кількох кілометрів. Виникла гігантська радіоактивна хмара, яка за вітром попливла в бік Санжар, розносячи радіацію Полтавською, Харківською, Дніпропетровською областями.

Пожежу так і не вдалося ліквідувати. Тільки через рік, коли згоріло більше 1 млрд.куб.м. газу, свердловину загасили.

Радіоактивну обстановку ніхто не вивчав. Замірів не робили. Людей не виселяли. Тільки після Чорнобиля вчені звернули увагу на високий фон у здавалося такій благополучній Полтавщині. Інформація про ті події і досі секретна. Може хоч зараз вдасться щось розкопати в архівах. Хоча, кажуть, всі основні документи і досі в Москві.

Операція “Кліваж”

Другий вибух здійснили в Юнокомунарівську, що знаходиться у вугледобувному та індустріальному центрі Донеччини. Операцію назвали “Кліваж”.

Довідка “Аратти”:
Кліваж - тріщина в породі, що виникає унаслідок руху земної кори або іншої природної причини.

Дослідники і досі не знають, для чого підірвали атомну бомбу в Донбасі. Одні кажуть, що для того, аби струснути землю і вигнати небезпечний шахтний газ. Інші стверджують, що то була імітація дій на випадок війни...

Бомбу заклали на кілометровій глибині. Потужність - приблизно в одну кілотону. Після вибуху в радіусі 15 км. пошкодило будівлі. Радіаційний фон сягнув 8 тисяч мікрорентген. Через тріщини в породі, просочилися радіоактивні гази. Епіцентр вибуху локалізували. За якийсь час охорону зняли. Туди почали лазити сміливці, не розуміючи, що потрапляють у саме пекло. Ніхто нічого не знав. Та і зараз не знають.

Поширилися чутки, що ту шахту тихо приватизували і нині звідти видобувають вугілля. І продають. І хтось ним гріється. Хтось там працює...

Може час розібратися з тими вибухами на державному рівні?

 

Карта ядерних випробувань і промислових ядерних вибухів на території СРСР (За винятком вибухів, виконаних в рамках програми сейсмозондування)


 

Від "Аратти": За інформацією Аналітичного центру із проблем неросповсюдження, всього в СРСР було виконано 124 "мирних" ядерних вибухів потужністю від 0,01 до 140 кт із промисловою метою.

 

 
Счётчик тиц и PR

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2019.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.