Аратта - На головну

23 квітня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Чи мають шанс бути обраними незалежні кандидати?

Людина і влада 21613 переглядів

Опубліковано - 15.08.2012 | Всі публікації | Версія для друку

Чи  мають шанс бути обраними незалежні кандидати?
Найбільшими проблемами виборчих кампаній незалежних кандидатів є брак коштів на рекламу та представництво на виборчих дільницях. Самовисуванці сподіваються зібрати кошти серед своїх прибічників.

Донести до виборців відомості про себе та про свою програму – таким є головне завдання кандидатів-самовисуванців, яких не підтримують жодні партійні структури чи "грошові мішки", сказав DW виконавчий директор Комітету виборців України Віталій Тесленко. "Перемога на виборах – це мінімум 10 тисяч голосів виборців, з якими самовисуванцям слід налагодити комунікацію і донести до них необхідну інформацію", – сказав він.

Головний ресурс – волонтери та пожертви

Експерт підрахував, що самовисуванцям знадобиться не менш як 100-150 тисяч доларів для забезпечення успіху виборчої кампанії. Вони необхідні на саморекламу кандидата та на розстановку своїх представників на всіх 100-120 виборчих дільницях округу "для захисту результатів голосування". Але відомий активіст кампаній проти хижацької забудови історичної частини Києва Ігор Луценко, який висунув свою кандидатуру на мажоритарному окрузі в столичному Шевченківському районі, готується витратити лише близько 30 тисяч гривень - "на обладнання, оренду приміщення та друк інформаційних матеріалів".

Луценко вважає своїм головним конкурентом чинного голову райадміністрації Віктора Пилипишина. Найбільш ефективним способом достукатися до виборців та переконати їх голосувати за нього Луценко вважає поширення інформації "з вуст у вуста" та особисті зустрічі з виборцями. "Щоби це була не лише моя виборча кампанія, а й розбудова системи самоорганізації населення, яка би потім працювала без мене і для інших цілей", – сказав DW Луценко. Він розраховує під час агітації на фінансову підтримку "дружніх громадських організацій" та на допомогу волонтерів.

Хто заплатить, той і замовлятиме музику

Всі опитані самовисуванці вважають, що фінансова підтримка громадян є запорукою підзвітності майбутніх депутатів територіальній громаді. Так, відома блогер та адвокат, організаторка руху за самоврядність власників житла Тетяна Монтян, яка балотується на окрузі в Дарницькому районі Києва, заявила DW, що сподівається тільки на підтримку "друзів, клієнтів та простих людей", яким подобається те, чим вона займається. "300 осіб вже зголосилися в соціальних мережах стати волонтерами і безоплатно мені допомагати", – сказала Монтян. Вона заявила, що 13 тисяч гривень кандидатської застави вона внесла до ЦВК власним коштом, а ще кілька десятків тисяч гривень планує отримати як добровільні пожертви населення на випуск "декількох тиражів агіток".

Новачок у політиці, лідер партії "Демократичний альянс" Василь Гацько висунув свою кандидатуру у Голосіївському районі Києва на одномандатному окрузі. "Демальянс" багато років був відомий як громадська організація і лише за декілька місяців до нинішніх виборів перетворився на партію. Гацько, громадський активіст зі стажем, вирішив балотуватися на окрузі після того, як його партія не спромоглася зібрати два мільйони гривень для реєстрації у виборчому процесі. "Я позичив 13 тисяч гривень на кандидатську заставу. Кошти на друк агітаційних матеріалів буду збирати у виборців на своєму окрузі",– каже Гацько. Він також очікує на допомогу однопартійців під час агітації та захисту результатів голосування на виборчих дільницях.

Ризиків більше, ніж переваг

Співорганізатор руху "Чесно" Олег Рибачук попередив, що серед 111 зареєстрованих ЦВК самовисуванців виборцям буде важко відрізнити дійсно незалежних кандидатів від ставлеників політичних сил та олігархів. "На цих виборах буде модним використання словосполучення "незалежний кандидат", бо на таких людей є соціальний запит",– сказав DW громадський активіст, народний депутат 4 скликання та колишній голова президентського секретаріату.

У свою чергу, експерт Інституту соціальних технологій Ярослав Макітра в інтерв’ю DW зазначив, що конкурентами самовисуванців будуть не лише провладні кандидати, а й представники об’єднаної опозиції, адже "всі вони будуть іти на вибори з протестними гаслами".

За спостереженням Віталія Тесленка, незалежні самовисуванці зазвичай є лідерами симпатій користувачів соціальних мереж та відомими блогерами. Експерт вважає, що вони матимуть найбільші шанси у великих містах з розвиненою інтернет-мережею. Але в разі зростання їхніх рейтингів їм слід бути готовими до "юридичних війн, чорного піару та застосування адмінресурсу з боку політичних конкурентів", попереджає представник КВУ.

 

 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Людина і влада»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Історія народу починається не з писемних згадок про нього, а з тих часів, які історична пам'ять цього народу зберегла””
Юрій Шилов

 
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.