Аратта - На головну

18 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Путін не спроможний знищити українськість, він її лише посилив

Національне питання 24872 перегляди

Опубліковано - 13.06.2014 | Всі публікації | Версія для друку

На свято останнього дзвоника випускники гімназії у Севастополі в окупованому Криму прийшли у вишиванках
На свято останнього дзвоника випускники гімназії у Севастополі в окупованому Криму прийшли у вишиванках
Коли Росія відбирала Крим, важко було собі уявити, що через деякий час там, в окупації, на останньому дзвонику ялтинські школярі заспівають гімн України, перекрикуючи «Славься, Отєчєство».

ягом майже всіх 23 років із часу незалежності, українці, мов мантру, постійно повторюють схожі меседжі, основний зміст яких зводиться приблизно до наступного: за весь цей час не зроблено нічого по суті для того, щоб українськість не стільки розвивалася, а й хоча б виживала; що нема національної ідеї; а Росія наступає по всіх фронтах: мовному, культурному, економічному, а тепер ще й військовому і так далі. Всі ці роздуми мають наштовхувати на думку, що українська ідентичність вкрай слабка і безпомічна й без сторонньої допомоги ніяк не виживе.

Частина із цих сентенцій справді має під собою реальне підґрунтя. Вкрай важко позбавитися одномоментно тягаря колишньої колонії, тим паче, коли в тебе під боком й далі залишається ця божевільна екс-метрополія з чіткою і хитро продуманою ідеологією. Тим паче, що часто такі меседжі саме вона й продукує усіма своїми каналами інформації, користуючись довірою частини народу до її медіа.

А про те, все не зовсім так, як видається на перший погляд.

Російське правдиво домінує в українському інформаційному та культурному просторах. Воно мало куди кращі стартові позиції і не зле з того скористалося.

Досі більші наклади саме в російськомовної літератури, в рази більше нею найменувань газет та журналів. Зважаючи на все це, а також на потужну пропагандистську машину телебачення з усіма «русско-мірскими» серіалами та тематичними фільмами, українство так і не маргіналізувалося, не зникло з карти світу, а й вижило та, в світлі останніх подій, добряче укріпилося перед кремлівською загрозою, завдяки знайденню порозуміння з дружніми націями: кримськими татарами та євреями, вірменами й білорусами, поляками та грузинами й іншими народами, котрі проживають в Україні.

Коли Росія відбирала Крим, важко було собі уявити, що через деякий час там, в окупації, на останньому дзвонику ялтинські школярі заспівають гімн України, перекрикуючи «Славься, Отєчєство». Чи що курсанти, котрі роблять те саме й не хочуть бачити, як підіймають російський триколор, тому розвертаються і йдуть. І де вони це роблять? Вірно – в Севастополі, в міфічному місті «русской слави» і «русскіх моряков». Звісно, все це неабияк дратує Путіна та його місцевих прислужників, тому непокірних ялтинських учнів та їх вчителів одразу карають.

Чому карають? Бо все це добряче підважує міф про приреченість українськості. Якби вона була правдиво такою слабкою, то за сучасних умов її просто би не ставало потрохи, вона б розчинялася в російській, мімікруючи під тутешність чи вироджуючись.

Але вона виявилася куди сильнішою, ніж здавалося на перший погляд. Також Путіна та компанію лякає й інше – у нас уже вкрай давно не було тяглості традиції державності і от нарешті вона з’являється, 23 роки – це не так вже й мало. Особливо, якщо брати до уваги надто короткі останні періоди, коли вдавалося хоч на трохи отримати незалежність.

Кремль усвідомив, що ще трохи й він може повністю позбутися впливу на події в Україні, що більшість остаточно й безповоротно прийме державницьку позицію і з цим вже нічого не можна буде вдіяти, тому діяти необхідно було вже. Час було обрано вірно, але, заодно Москва сама підігріла антиросійські та антипутінські настрої, підняла патріотичний дух, додала українськості сили.

Ні Валуєвські циркуляри, ні Емські укази, ні ГУЛАГи та Соловки, ні петри I і леніни, ні сталіни з гітлерами не змогли знищити українськість, тому й новітнім їх втіленням це також не вдасться. Лиш жахливо те, що доводити силу свого народу доводиться й смертями.

 

 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Національне питання»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Чим обмеженішим є світогляд людини, чим менше вона знайома з історією, природою і філософією, тим щиріша її прихильність до своєї релігії ”
Людвіг Фейєрбах

 
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.