Аратта - На головну

18 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Росія самоізолюється, а на Україну чекає боротьба

Світ про Україну 14686 переглядів

Опубліковано - 16.10.2018 | Всі публікації | Версія для друку

Росія самоізолюється, а на Україну чекає боротьба
Що думають про так званий церковний конфлікт провідні міжнародні оглядачі.

“Справжня боротьба, звісно, буде не через проповіді, а через майно”, - твітує журналіст The New York Times Іван Нечепоренко.

Рішення Синоду Російської православної церкви про розрив відносин із Константипольским патріархатом може призвести до подальшої міжнародної ізоляції Росії. Про це заявив кореспондент Financial Times у Москві Макс Седдон.

У понеділок Синод Російської православної церкви назвав неможливим перебування у євхаристійному спілкуванні з Константинопольським патріархатом.

"На сьогоднішньому засіданні Священного синоду було ухвалено рішення щодо повного розриву євхаристичного спілкування з Константинопольским патріархатом", - заявив голова відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського патріархату митрополит Іларіон.

У відповідь на рішення РПЦ речник Київської патріархії Євстратій Зоря заявив на своїй сторінці у Facebook, що Синод МП повторює політику Кремля.

"Самоізоляція у відповідь на законні рішення міжнародної спільноти", - відзначив Зоря.

Церковний конфлікт надзвичайно активно коментують міжнародні оглядачі.

На думку кореспондента Financial Times у Москві, рішення російського Синоду позначило найбільшу схизму за 1000 років.

"Після того, як святійший патріарх православного християнства надав незалежність українській церкві, російська церква заявила про розрив усіх відносин із Константинополем. Це найбільша схизма за 1000 років - і може ще більше ізолювати Росію на міжнародному рівні", - твітує журналіст.

Коментатори передбачають, що попереду в Україні конфлікт релігійного характеру, який може набрати різних форм, від протистояння у суто церковній площині - до майнових суперечок.

"Справжня боротьба, звісно, буде не через проповіді, а через майно, особливо за дві Лаври в Україні", - звітує журналіст The New York Times Іван Нечепоренко.

"Попереду конфлікт, і церковні приходи стануть полем битви. Російська православна церква зараз є найбільшою деномінацією в Україні. Якщо більшість приходів відійдуть від неї, це стане величезним ударом по російські православній церкві, яка намагається позиціонувати себе як лідера православ’я", - твітує журналіст низки західних видань Ян Бейтсон.

"Схизма у православ’ї між Московою та Константинополем стала офіційною. Це більше, ніж розрив дипломатичних відносин, і буде тривати дуже довго. Тепер дуже важливо, що буде відбуватися власне в Україні і якими будуть подальші події", - твітує голова центру Carnegie у Москві Дмітрій Тренін.

14-го жовтня президент України Петро Порошенко заявив, що після рішення про автокефалію "не буде жодного тиску" на вірян, які вирішать залишитися у церковній структурі, що зберігає єдність з РПЦ.

 

До теми:
 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Світ про Україну»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Знаєте, що таке малорос? Ні? Паршивець, просто кажучи, ні те ні се. Він, бачите, собі з походження — українець, з виховання — руський, з переконань — неук у всьому, що торкається рідного народу, по вдачі — боягуз, себелюб, раб. От це — малорос.”
Володимир Винниченко

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.