Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Братерські апетити. Путін зазіхає на НАК “Нафтогаз України”

Газоват 5446 переглядів

Опубліковано - 1.05.2010 14:29 | Всі новини | Версія для друку

Братерські апетити. Путін зазіхає на НАК “Нафтогаз України”
Братерські апетити. Путін зазіхає на НАК “Нафтогаз України”
Вчора, після закінчення засідання в Сочі міжурядового комітету з питань економічної співпраці українсько-російської міждержавної комісії прем`єр-міністр РФ Владімір Путін запропонував об`єднати російський «Газпром» і НАК «Нафтогаз України».

«Я зробив ще одну пропозицію, над якою треба подумати. Як ми говорили про інтеграцію в ядерній сфері, ми готові те саме зробити в газовій. Пропоную об`єднати «Газпром» і НАК «Нафтогаз України», - сказав Путін.

Запропоноване прем`єром РФ Путіним об`єднання "Газпрому" і "Нафтогазу України" має на увазі не поглинання, а створення нової компанії, заявив прес-секретар голови російського уряду Дмітрій Пєсков.

"Навряд чи доречно говорити про варіанти поглинання, об`єднання молодшого із старшим. Йдеться саме про створення нової юридичної особи, тобто об`єднанні двох компаній", - сказав він у п`ятницю в ефірі радіостанції "Комерсант ФМ".

При цьому Пєсков не став прогнозувати, чи "буде це обмін активами, обмін акціями". "Варіанти народжуватимуться в переговорах - після того, як наші українські партнери гарненько ознайомляться з цією пропозицією", - зазначив прес-секретар прем`єра РФ.

Кажучи про те, які вигоди це об`єднання несе Україні, Пєсков нагадав, що найближчим часом почнеться реалізація проекту "Південний потік".

"Що це означатиме для ГТС України? Це означатиме серйозні втрати у вартісному виразі. Відповідно, Україна зацікавлена в тому, щоб, скажімо так, у компанії був співвласник в особі російської сторони, в особі "Газпрому", який буде зацікавлений в тому, щоб ГТС України залишалася операбельною, залишалася в робочому стані, постійно модернізувалася і була завантажена газом", - сказав Пєсков.

Голова Газпрому Алєксєій Міллер розповів журналістам, що об`єднання "Газпрому" і "Нафтогазу України" буде побудоване на основі обміну активами "по всьому газовому ланцюжку" від геологорозвідки до розподілу кінцевим споживачам. "Газпром має досвід реалізації операцій на основі обміну активами з німецькими і італійськими партнерами", - сказав Міллер, додавши, що за такою ж моделі можуть бути проведені операції з українською стороною.

Він нагадав, що "Нафтогаз України" володіє підприємствами у видобувній і газотранспортній сферах, а також у підземному зберіганні і розподілі. "Газпром теж має значні активи, і ми готові розглянути можливість розміну активів, фактично це питання про об`єднання двох компаній", - сказав Міллер. При цьому він зауважив, що Україна дістане доступ до "величезних ресурсів" Газпрому.

Відповідаючи на запитання про те, чи означає це, що Газпром братиме участь в модернізації газотранспортної системи України, Міллер відповів: "Поза сумнівом, так. Ми будемо зацікавлені в тому, щоб інвестувати в газотранспортну складову".

Від “Аратти”: якщо відкинути відверту пропагандистську локшину, то у разі, якщо уряд Азарова піде на так зване об'єднання, то українська держава втратить контроль не тільки над національними нафто-газовими ресурсами, а й над ціноутворенням на внутрішньому ринку.

Це, насамперед означатиме, що за трубні прожекти Росії, по кредитах Газпрому, сплачуватимуть українські громадяни і українські підприємства.

Ми вже не кажемо, про те, що Україна втратить цілком і повністю право вести власну енергетичну політику, тобто - обрати де і в яку ціну купувати енергоресурси, використовувати власні так, як це вигідно не Кремлю, а українським громадянам.

І ми чомусь не маємо жодного сумніву, що Азаров підпище ці кабальні пропозиції. Хіба за такий уряд голосували ми, громадяни України?
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ніколи не виживе той народ, котрий сприймає свою історію очима сусідів”
Фрідріх Ніцше

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.