Аратта - На головну

3 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Куріння небезпечніше, ніж вважалося: воно руйнує організм на генному рівні

Охорона здоров`я 8577 переглядів

Опубліковано - 16.07.2010 02:57 | Всі новини | Версія для друку

Куріння небезпечніше, ніж вважалося: воно руйнує організм на генному рівні
Куріння небезпечніше, ніж вважалося: воно руйнує організм на генному рівні
До численних застережень медиків про те, що куріння призводить до порушень в роботі органів дихання, серцевої системи, ослаблення імунітету і до онкологічних захворювань, додалося ще одне.

Вперше науковцям вдалося встановити зв'язок між курінням і активністю геному. Дим сигарет, потрапляючи в наш організм, стверджують вчені, порушує функції понад 300 генів.

Таким чином, регулярне куріння завдає більше серйозної шкоди організму, ніж передбачалося раніше, повідомляє Spiegel Online.

Група вчених з Південно-Західного фонду біомедичних досліджень (США) під керівництвом Жака Чарльсворта ідентифікували понад 300 генів курців, які за функціональними показниками значно відрізняються від генів некурящих.

"Наскільки руйнівна дія нікотину на організм, демонструє статистика ВООЗ: кожні 6 секунд у світі від наслідків паління вмирає одна людина", - відзначає видання. Команда Чарльсворта поставила перед собою мету встановити, як саме нікотинова залежність збільшує фактори ризику.

У дослідженнях брали участь 1200 чоловік, чверть з яких були курцями. Отримані дані говорять про те, що паління впливає не тільки на окремі гени, але і на цілі мережі взаємодіючих один з одним генів, говориться в статті.

Біологи дійшли висновку, що найбільше страждає імунна система - функції різноманітних генів, які відіграють важливу роль у протистоянні різним захворюванням, порушуються. Крім того, багато процесів, що задіяні у формуванні ракових клітин, протікають під впливом нікотину швидше.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Охорона здоров`я»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо ви хочете, щоб життя посміхалося вам, подаруйте йому спочатку свій гарний настрій ”
Бенедикт Спіноза

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.