Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Гоголь, зупиняючись у німецьких готелях, підписувався як “Гоголь-українець”. Гоголя не любили в Росії, бо героїчною і красивою показував він Україну, а нерозумною і дикою Московщину. “Киньмо Московщину… Для кого ми працюємо?… Поїдемо до Києва, адже він наш, не їхній”, – писав він у листі до другого українця – Михайла Максимовича, видатного нашого вченого-природознавця, історика, філософа, фольклориста.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Світові ціни на зерно зростають. Москва заборонила експорт і вимагає того ж від учасників Митного союзу

Економіка 6854 перегляди

Опубліковано - 6.08.2010 11:48 | Всі новини | Версія для друку

Світові ціни на зерно зростають. Москва заборонила експорт і вимагає того ж від учасників Митного союзу
Світові ціни на зерно зростають. Москва заборонила експорт і вимагає того ж від учасників Митного союзу
Ціни на зерно на світових ринках продовжують зростати і досягли максимальних значень за останні два роки. Ажіотажу додало рішення Росії заборонити експорт зерна через пожежі та втрати врожаю.

На європейських ринках ціна тонни пшениці зросла майже вдвічі й за даними на четвер становила 227,5 євро за тонну. На біржі в Парижі котирування пшениці досягли рекордного рівня за останні 28 місяців і склали 220 євро за тонну. У Лондоні вартість фуражної пшениці становить майже 250 доларів за тонну. За результатами останніх торгів на Чиказькій товарній біржі, вартість пшениці досягла максимуму за два роки.

Російська тривала посуха і спричинена нею заборона на експорт лише посилили тенденцію зростання на цьому ринку. Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін підписав постанову «Про введення тимчасової заборони вивозу деяких видів сільськогосподарських товарів з території Російської Федерації». З 15 серпня по 31 грудня 2010 року заборонені зарубіжні поставки пшениці, ячменю, жита, кукурудзи, а також пшеничного або пшенично-житнього борошна.

Крім того, перешкодою для поставок зерна за кордон можуть стати і учасники Митного союзу – Казахстан і Білорусь. Російське керівництво запропонувало їм запровадити подібні заходи.

Україна поки не відмовляється від експорту

Найбільші закупники пшениці на зовнішніх ринках вже висловили занепокоєння, чи зможуть бути виконані вже підписані контракти. Наприклад, єгипетські закупники мають на руках контракти на поставку зерна у серпні-вересні місяці цього року. Вони пропонують урядові Росії дозволити завершення тих контрактів, які були підписані заздалегідь, а заборону вводити на укладення подальших контрактів.

У четвер уже почали зриватися поставки зерна із чорноморських портів. За даними агентства Блумберг, поставка Філіппінам 45 тисяч тонн пшениці була відмінена постачальником з Росії або України, говорять трейдери.

В Україні ж уряд вважає недоцільним обмеження експорту зерна, про що 4-го серпня заявив віце-прем'єр з аграрної політики Віктор Слаута. За його словами, експорт українського зерна ніхто не заблоковував, і скорочення експорту викликане діяннями окремих учасників ринку.

В Україні врожай зерна цього року очікується на рівні 42-43 мільйони тонн, а завдяки сонячній погоді частка продовольчої пшениці становить 60-65%. Слаута говорить, що блокування експорту є вигідним окремим зернотрейдерам. В той же час у південних областях країни вже обмолотили 40-45 % пшениці і ячменю.

Україна вважається третім у світі експортером зерна.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема. Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час. Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.”
Олександр Довженко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.