Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Ринкові індикатори урядової політики. Іноземні інвестори оминають Україну

Економіка 6216 переглядів

Опубліковано - 27.08.2010 14:55 | Всі новини | Версія для друку

Ринкові індикатори урядової політики. Іноземні інвестори оминають Україну
Ринкові індикатори урядової політики. Іноземні інвестори оминають Україну
Скорочення прямих іноземних інвестицій в Україну свідчить про погіршення бізнес-клімату в країні і негативних прогнозах розвитку вітчизняної економіки.

Про це заявила глава комітету Верховної Ради з питань промислової і регуляторної політики і підприємництва Наталія Королевська, коментуючи скорочення на 34% приросту іноземних інвестицій в першому півріччі 2010 р. в порівнянні з попереднім роком, повідомляє її прес-служба.

"Не дивлячись на зростання інвестицій з Росії і офшорів, загальний рівень інвестицій в країну впав. Це свідчить про погіршення інвестиційного клімату, негативних прогнозів іноземних інвесторів щодо економічної ситуації в Україні і очікувань нестабільності на ринках країни, - заявила Королевська. - Особливо турбує зменшення на 226,5 млн дол. капіталу прямих іноземних інвесторів на промислових підприємствах".

На думку глави парламентського Комітету, зростання обсягів надходжень до України з Кіпру і Люксембургу обумовлене посилюванням політики міжнародного співтовариства відносно офшорів, а також зміною внутрішньополітичній ситуації в країні.

"Зміна влади в Україні сприяла поверненню в країну капіталів низки фінансово-промислових груп, які в 2005 р. здійснили "відхід в офшор", - вважає Н.Королевська. - Також зміною політичного вектору можна пояснити і підвищену активність інвесторів з Росії, які намагаються скупити найбільш ліквідні українські активи. В той же час відбувається відтік прямих іноземних інвестицій, що прийшли раніше з високорозвинених країн Євросоюзу і США, що є негативним індикатором реального стану української економіки".

Королевська вважає, що ситуацію можна змінити, провівши широкомасштабний аудит законодавства, що регулює сферу залучення іноземних інвестицій, а також, ухваливши низку законів, направлених на поліпшення загального бізнес-клімату в країні з подальшим суворим контролем над їх дотриманням.

"Залучення іноземних інвестицій має стати одним з головних завдань влади, - вважає Королевська. - Для цього необхідно активізувати розробку регіональних інвестпроектів, а також зробити відкритою і прозорою реалізацію великих інвестиційних проектів в рамках закону про державно-приватне партнерство".

За даними Держкомстату, в першому півріччі 2010 р. в економіку України іноземними інвесторами вкладено 1782,8 млн дол. прямих інвестицій, що складає 66% від вступів аналогічного періоду попереднього року.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо ви хочете, щоб життя посміхалося вам, подаруйте йому спочатку свій гарний настрій ”
Бенедикт Спіноза

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.