Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


АМКУ спростував заяви урядовців про ціни на гречку

Добробут 4617 переглядів

Опубліковано - 30.08.2010 16:25 | Всі новини | Версія для друку

АМКУ спростував заяви урядовців про ціни на гречку
АМКУ спростував заяви урядовців про ціни на гречку
Підвищення цін на гречку не пов’язане з антиконкурентною змовою.

Про це сьогодні заявив голова Антимонопольного комітету України Олексій Костусєв.

За словами Костусєва, АМКУ під час розслідування, пов'язаного з підвищенням цін на гречку, прийшов до висновку, що головними причинами підвищення цін стало зменшення посівних площ і відповідно, дефіцит сировини на внутрішньому ринку.

Костусєв зазначив, що в Україні з кожним роком зменшується врожайність гречки та посівні площі під культуру. "У 2005 р. під гречку було засіяно 425 тис. га, в минулому році - лише 273 тис. га, а в 2010 р. - 215 тис. га", - заявив Костусєв.

Крім того, за його словами, потрібно внести корективи в статистику, яка рахує амбарну вагу гречки, а не кількість продукту, який залишається після переробки.

"За підрахунками аналітиків, нам потрібно мінімум 150 тис. т гречки для внутрішнього ринку. Минулого року зібрали 188,6 тис. га, але якщо відняти від цієї суми 20 тис. т на насіння, 3-5% забрати на зберігання, то у нас виникає дефіцит", - відзначив Костусєв.

Також, за його словами, після переробки врожаю 2010 р. залишиться 90 тис т. гречки, що призведе до дефіциту.

Костусєв заявив, що АМКУ розроблені пропозиції Кабміну і Президенту для врегулювання ситуації на ринку гречки.

"Це ринкові методи, такі як введення держрегулювання сівозмін, закупівля 10% від потреби (15 тис. т) за кордоном, регулювання цін переробників, фасувальників і контроль над торговельною надбавкою", - заявив Костусєв.

Тим часом уряд сьогодні включив гречку до переліку соціальнозначущих товарів, ціни на які підлягають державному регулюванню.

Як повідомлялося раніше, прем'єр Микола Азаров заявляв, що підвищення цін на гречку не має жодних економічних передумов.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Добробут»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема. Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час. Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.”
Олександр Довженко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.