Аратта - На головну

5 травня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Справа Гонгадзе-2. Нардеп Москаль вважає, що Климентьєв став жертвою кланових розборок

Кримінал 4506 переглядів

Опубліковано - 1.09.2010 11:00 | Всі новини | Версія для друку

Справа Гонгадзе-2. Нардеп Москаль вважає, що Климентьєв став жертвою кланових розборок
Справа Гонгадзе-2. Нардеп Москаль вважає, що Климентьєв став жертвою кланових розборок
Перший заступник голови комітету Верховної Ради з боротьби з корупцією та організованою злочинністю Геннадій Москаль каже, що, згідно з інформацією, якою він володіє, зниклого редактора харківської газети “Новий стиль” Василя Климентьєва вже немає в живих.

Пан Москаль, який свого часу був заступником міністра внутрішніх справ, в ексклюзивному інтерв'ю Українській службі Бі-Бі-Сі каже, що до цього, як він вважає, вбивства причетні як діючі, так і колишні працівники міліції, як перебувають "під дахом коаліції". Не називаючи джерел такої інформації, Геннадій Москаль також відмовився назвати і імена тих, кого він вважає причетними до тієї справи, додавши, що "ці люди вже потрапляли в його поле зору".

Василь Климентьєв пішов з дому вранці 11 серпня і не повернувся. Одна з головних версій слідства у справі про його зникнення – це те, що воно пов’язане з його професійною діяльністю.

Головний редактор харківської газети "Новий стиль" проводив переважно журналістські розслідування корупції та зловживань у правоохоронних та державних органах.

Тепер справу про зникнення Василя Климентьєва переводять у центральний апарат Міністерства внутрішніх справ.

На думку пана Москаля, це лише заважатиме подальшому розслідуванню і погіршить ситуацію. Він наголосив:

"Міліція не зацікавлена у розкритті цієї справи, тому що, якщо стане явним, що працівники міліції причетні до справи, міністр внутрішніх справ, як у будь якій нормальній державі, має зібрати валізи і піти у відставку. Цього він не хоче, а тому справу забрали знизу, щоб не було витоку інформації. Забрали у центральний апарат, хоча я писав, говорив, наполягав, щоб її забрали у провадження генеральної прокуратури, тому що раніше вбивства, викрадення людей та інші злочини були підвідомчі генеральній прокуратурі і її структурним підрозділам."

Міліція розслідує наразі зникнення журналіста, а не вбивство, як каже пан Москаль.

Війна міліцейських кланів

Порівнючи справу Климентьєва з іншим резонансним зникненням журналіста - Григорія Ґонґадзе, пан Москаль сказав, що вже на третій день після його зникнення у 2000 році він розмовляв із представниками Міністерства внутрішніх справ, які сказали, що "Ґонґадзе вбила служба зовнішнього спостереження":

"Це не був секрет, як і не є секретом те, що цього Климентьєва вбили колишні і нинішні працівники міліції. Але скільки часу пройшло, щоб те вбивство було розкрито?"

На його думку, і зараз, 10 років після зникнення Ґонґадзе, ця справа затягується, особливо у питанні розкриття замовників вбивства.

Щодо справи зникнення пана Климентьєва, пан Москаль висловив упевненість, що він не може переховуватись. Він наголосив, що для того, щоб справу довести до завершення, потрібна політична воля або президента, або навіть адміністрації президента.

Згідно з тією інформацією, якою він володіє, Геннадій Москаль розповів, що Василь Климентьєв опинився у центрі боротьби двох міліцейських кланів, які змагались за керівництво областю.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Кримінал»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Людина – це духовна істота. Саме тепер на часі звернення до традицій і духовності рідного народу. Чесність, щирість, мудрість – ось що вимагається від нових людей України. Потрібна Нова Січ – Духовна Січ! ”
О.Бердник, український філософ і письменник, засновник Української Духовної Республіки

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.