Аратта - На головну

19 липня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 роках, командир одного з загонів бурів українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Ю.Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 році Ю.Будяк працює в уряді Української Народної Республіки. В 1943 році Юрій Будяк помирає в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали .... Уїнстон Черчілль....
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:
Київ20 Липня+18°89%739мм2м/c21.07+25°22.07+32°23.07+26°

Наш банер

Наш банер


Німці показують українцям, що треба робити зі стукачками КДБ

За право людини 5604 перегляди

Опубліковано - 19.09.2010 10:39 | Всі новини | Версія для друку

Німці показують українцям, що треба робити зі стукачками КДБ
Німці показують українцям, що треба робити зі стукачками КДБ
Німецьке посольство привезло до України експозицію про НДРівський аналог КДБ, аби показати наскільки «нелюдською» може бути диктатура та чому небезпечне повернення до неї. Така виставка в Україні вперше.

Виставка документів про методи роботи Державної служби безпеки колишньої Німецької демократичної республіки має промовисту назву «Ворог той, хто думає інакше».

Ці архівні матеріали вже експонувалася в європейських країнах. У Києві виставка вперше. Вона розповідає про історію створення та розростання «штазі» та її союзників. На експозиції представлені документи, в яких зафіксовані антигуманні методи роботи спецслужб і відображені долі людей, які постраждали від колишньої таємної поліції. З іншого боку виставка розповідає про людей, які чинили опір всезасиллю правлячої тоді Соціалістичної єдиної партії Німеччини і її «щиту і мечу» (як тоді називали «штазі»).

Люди мають знати зрадників

«У цих документах зафіксовані долі людей, які пережили тоталітарний режим. Вони мають право знати, чому їх заарештовували, хто їх зраджував. Прагнення до правдивості і прозорості зближує людей», – сказав, відкриваючи виставку посол ФРН в Україні Ганс-Юрґен Гаймзьот.

Експозиція досить локанічна – великі ящики з великою кількістю документів. Деякі з них, до речі, можна почитати українською. Федеральна уповноважена з питань документації Державної служби безпеки колишньої НДР Маріанне Біртлер каже, що таке втілення минулого досить символічне: великі громіздкі шафи символізують важку брутальну тоталітарну машину, а маленькі папки з номерами – це долі великої кількості людей, які були для цієї машини лише гвинтиками.

Сучасні цінності

«Привізши сюди цю виставку ми хотіли насправді не стільки показати колишню НДР, а розпочати діалог, що є цінностями сьогодення ( демократія, свобода слова) і яким чином можна ці цінності зберегти», - наголосила Маріанне Біртлер.

Виставка про НДРівську спецслужбу «штазі» працюватиме в Києві до 28 вересня.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли я ознайомився з партіями марксистів, соціалістів, лібералів та демократів, то за спиною кожної з них я побачив хитрий писок жида”
Іван Франко

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.

Loading...