Аратта - На головну

24 квітня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Києво-Печерська лавра потерпає від води

Регіональні новини Регіон: м.Київ 13047 переглядів

Опубліковано - 19.04.2006 12:38 | Всі новини | Версія для друку

Києво-Печерська лавра потерпає від води
Києво-Печерська лавра потерпає від води
Наразі стан печер фахівці оцінюють як катастрофічний. Підземні води максимально наблизились до церкви Антонія і Феодосія Печерського.

Через водонасиченість пісковика тут утворилося провалля. Дірка діаметром майже три метри постійно збільшується. Нині фахівці думають - як побороти водну стихію. До рятувальних робіт планують залучити шахтарів.

На проект і затвердження документації відновлювальних робіт піде півроку. Чільник управління охорони культурної спадщини говорить - рятувати печери треба негайно. А тому звертається до всіх небайдужих - вносити пожертви для рятування Києво-Печерської Лаври.

Руслан Кухаренко, Управління охорони культурної спадщини:
- Необхідно терміново, так як за імператорським указом було зроблено, щоби повністю ліквідувати загосподарювання того пагорбу, під яким знаходяться ті печери. Себто там негайно треба повністю ліквідувати всі ті посадки, які там є, місцевим грунтом лунки закидати і одернувати, щоб вода зкочувалась і не затримувалася через просочення, через капілярне просмоктування туди в печери.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Регіональні новини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Причина того, що важко керувати народом, полягає в тому, що народ освічується і в ньому багато розумних ”
Лаоцзи

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.