Аратта - На головну

3 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Аварія на ЧАЕС спричинила сплеск онкологічних захворювань

Охорона здоров`я 7969 переглядів

Опубліковано - 3.02.2011 17:57 | Всі новини | Версія для друку

Аварія на ЧАЕС спричинила сплеск онкологічних захворювань
Аварія на ЧАЕС спричинила сплеск онкологічних захворювань
Через аварію на Чорнобильській АЕС сьогодні існують підвищені онкологічні ризики для 25-річних людей.

Про це в ефірі Радіо Свобода заявив Василь Чехун, директор Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології імені Кавецького Національної академії наук.

«Сьогодні дійсно є ризики для 25-річних людей, тобто тих, хто народився в той час, тому що можуть з’явитися солідні пухлини (такі, що мають локалізацію в певних органах), тобто не захворювання крові, щитовидної залози», – заявив науковець.

Василь Чехун також повідомив, що доведений той факт, що аварія на Чорнобильській АЕС призвела до значного зростання онкопатологій у ліквідаторів катастрофи. «Це однозначно доведено. З іншого боку, найбільш виражене зростання відзначене стосовно раку щитовидної залози. Під час аварії в повітря була викинута велика кількість радіоактивного йоду, який поглинається щитовидною залозою. І це сприяло росту онкопатологій по щитовидній залозі. Щодо інших процесів, то такого чіткого зростання на сьогодні немає, не можна відзначити», – сказав науковець.

Цього року відзначатимуть 25-у річницю аварії на ЧАЕС. В Україні має відбутися міжнародна конференція з цього приводу.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Охорона здоров`я»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків.”
Юрій Липа

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.