Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Провладна структура при уряді вирішила, що стипендія - благо для обраних

Добробут 5114 переглядів

Опубліковано - 28.02.2011 11:11 | Всі новини | Версія для друку

Провладна структура при уряді вирішила,  що стипендія - благо для обраних
Провладна структура при уряді вирішила, що стипендія - благо для обраних
Члени Всеукраїнської студентської ради при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту погодилися з пропозицією Міносвіти виплачувати стипендію лише студентам-пільговикам, а також у вигляді академічного заохочення.

ХХII колегія Всеукраїнської студентської ради при Міносвіти відбулась в Києві 25-26 лютого. У ній взяли участь перший заступник міністра освіти Євген Сулима, ректор Київського національного університету ім. Шевченка (КНУ) Леонід Губернський, а також близько 50 лідерів студентського самоврядування з усіх регіонів України.

На початку засідання Сулима запропонував обговорити питання виплат стипендій.

«Вважаю недоцільними розмови про підвищення стипендії. Спочатку потрібно визначитися, що таке стипендія: соціальна виплата всім студентам або мотивація кращих студентів, як у вишах Європи», - сказав він.

Сулиму підтримав голова Молодіжної незалежної профспілки Антон Дмитрієв.

«Шановні студенти, а чому держава взагалі має платити стипендії в умовах кризи? Давайте знизимо стипендії і переглянемо навчальні плани, щоб дати можливість студентам самим працювати! », - запропонував він.
З усіх присутніх проти виступив тільки студент другого курсу магістратури КНУ Олександр Шабелюк.
«Студент не повинен працювати, а повинен вчитися, а держава зобов´язана забезпечити йому для цього всі умови», - сказав він.

«Але ви ж не заперечуєте, щоб держава підтримувала обдаровану молодь?», - запитав Сулима і, не дочекавшись відповіді, запропонував виплачувати стипендію лише пільговикам, наприклад студентам із малозабезпечених сімей, а також як заохочення за наукові досягнення.

Сулима закликав студентів вносити конструктивні пропозиції щодо механізму розрахунку стипендій і рекомендував направляти їх або в МОН, або ректорам вишів.

Нагадаємо, Всеукраїнська студентська рада була створена 29 травня 2005 як консультативно-дорадчий орган при Міносвіти. Головне завдання ради - забезпечення конструктивної взаємодії органів державної влади та місцевого самоврядування з органами студентського самоврядування вишів України.
Довідка. Розмір щомісячної стипендії студентів-бюджетників становить в профтехучилищах 200 грн, у вишах I-II рівня акредитації - 400 грн, у вишах III-IV рівня акредитації - 530 грн. Студенти-пільговики, зокрема діти-сироти та позбавлені батьківського піклування, отримують стипендію у розмірі 550 грн у профтехучилищах та 1160 грн у вишах.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Добробут»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Нація або спільнота людей, що не використовуватиме свій інтелект, уважається за тварин, котрі не мають інтелекту взагалі. Таких людей можна використовувати як робочу худобу або матеріал залежно від вибору чи уподобань”
Таємна доктрина так званої «Більдерберзької групи»

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.