Аратта - На головну

5 травня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Розрекламованої китайської гречки вистачить по 250 грам на українця

Добробут 4105 переглядів

Опубліковано - 1.03.2011 10:53 | Всі новини | Версія для друку

Розрекламованої китайської гречки вистачить по 250 грам на українця
Розрекламованої китайської гречки вистачить по 250 грам на українця
Через три тижні у нас з`явиться дешева гречка — першу партію привезуть з Китаю 20—22 березня, повідомив перший віце-прем`єр Андрій Клюєв

За його словами, в роздріб вона продаватиметься по 14 грн./кг. Підписано контракт на постачання 20 тис. т. Китайська гречка відрізняється від нашої — вона дрібніша і трохи інша на смак. Ні, за словами Клюєва, і проблем з борошном — 400 т зерна з держзапасів уже віддали на мукомельні підприємства, а всього в аграрному фонді і держрезерві його аж 1 млн. т. Це не дозволить приватним зернотрейдерам дуже задирати ціни.

Нагадаємо: через неврожай гречки оптовики відмовляються продавати її дешевше 11—12 грн. за кг, як вимагає уряд (тобто в роздрібі вона йде по 14 грн. і вище). Також мукомели у зв`язку зі зростанням цін на зерно, паливо вимагають підняти ціну на борошно (вона регулюється державою), через що в роздрібі вона подорожчає приблизно на 1 грн. за кг (зараз близько 5 грн./кг).

На думку начальника аналітичної служби «АПК-Інформ» Родіона Рибчинського, постачання 20 тис. т сирої гречки дасть на виході не більше 11 тис. т крупи, або по 250 г на українця, що проблему не вирішить: «Якщо Кабмін хоче покарати спекулянтів, у нього це вийде, але малозабезпечені все одно не куплять цю гречку і по 14 грн. А наступного року гречки буде багато і дешевої, адже у селян з`явиться стимул засівати поля гречкою». Аналітик консалтингової компанії «ААА» Марія Колесник, навпаки, вважає, що після завезення імпорту наші оптовики теж скинуть ціну до 14 грн.

А поки торговці, щоб вийти з положення, пригадали старий радянський спосіб торгівлі — з «навантаженням»: так, наприклад, в магазині «Метро» на Позняках продають набори по 29 грн.: кіло гречки і 400 г макаронів (просто гречку купити не можна). В управлінні у справах захисту прав споживачів кажуть: такий «сервіс» незаконний, оскільки порушує права на вільний вибір товару.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Добробут»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Минулі покоління лишили нам не так розв`язання проблем, як самі проблеми”
Сенека

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.