Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Журналісти закликали МВС припинити ескалацію міліцейського свавілля

За право людини 4920 переглядів

Опубліковано - 2.03.2011 13:03 | Всі новини | Версія для друку

Журналісти закликали МВС припинити ескалацію міліцейського свавілля
Журналісти закликали МВС припинити ескалацію міліцейського свавілля
У Києві пройшов круглий стіл «Журналісти й міліція: як уникнути протистояння?». За його підсумками, до Верховної Ради передали розроблені медіаправниками проекти змін до законів з посилення захисту прав журналістів.

Громадські організації журналістів, медіаправники та представники міжнародних організацій "Інтерньюз-Україна" і "Репортери без кордонів" обговорили з представниками МВС причини різкого зростання випадків порушення прав журналістів, які здійснюють правоохоронці.

Журналісти скаржилися на те, що останнім часом з почастішали обшуки, вилучення техніки та заборона фото- і відеозйомки. Вони повідомили також, що міліція, як правило, не реагує, коли права журналістів порушують, приміром, приватні охоронці.

Удвічі більше випадків порушення прав журналістів

Представниця "Репортерів без кордонів" Оксана Романюк нагадала, що Україна знизилася в рейтингу свободи слова цієї організації одразу на 42 позиції і наразі перебуває поряд з такими країнами, як Ірак, Росія, Білорусь та Китай. За словами Романюк, "влада за рік продемонструвала, що безкарності немає меж". Вона сказала, що кількість випадків насильства та порушення журналістських прав збільшилася минулого року у півтора-два рази. Але норма закону про кримінальну відповідальність за скоєння цих злочинів не діє.

Замовчування порушень законності міліціонерами замість їхнього викриття та показового покарання призводять лише до протистояння між правоохоронцями і суспільством, впевнена депутат парламенту він НУНС Леся Оробець.

«У міліції починають більше боятися демонстрації власних проколів, ніж самих цих проколів. А музику замовляють ті, чия ментальність сформувалася ще 30-40 років тому», - сказала Оробець.

Потрібні й зміни в законодавстві

Депутат заявила, що за умов зміни застарілого мислення, МВС могла б використати пресу, як "джерело якісного і безкоштовного моніторингу міліцейської діяльності" і мати з цього велику користь. Присутнім на дискусії депутатам парламенту були передані розроблені медіаправниками зміни і доповнення до Кримінально-процесуального кодексу України, яким зазвичай найбільше керується в своїй діяльності міліція.

Цими змінами журналісти зрівнюються у привілеях з лікарями та священиками, які мають право не розголошувати джерела конфіденційної інформації. Запропоновані зміни також суттєво обмежують права правоохоронців на обшуки та вилучення документів і техніки в редакціях та в незалежних журналістів.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ти говориш про Господа або Його чесноти, роби це серйозно і з належною повагою”
Джордж Вашінгтон

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.