Аратта - На головну

18 червня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Харкові планують збудувати дослідницький реактор. Громадськість -проти

Довкілля 9947 переглядів

Опубліковано - 4.04.2011 11:37 | Всі новини | Версія для друку

Дослідницький реактор ВВР-М
Дослідницький реактор ВВР-М
Мерія Харкова оголосила проведення громадських слухань щодо будівництва ядерного реактора у Харківському фізико-технічному інституті. Однак екологи та громадськість категорично проти ядерного експерименту.

На території Харкова, у центрі житлового мікрорайона, планується збудувати експериментальний ядерний реактор, досі ще ніде у світі не випробований. Його спорудження начебто передбачене українсько-американськими домовленостями, стверджують можновладці.

На думку голови екологічної групи "Печеніги" Сергія Шапаренка, можновладці свідомо ставлять під загрозу життя як мінімум двох районів міста та кількох селищ у передмісті. "Якщо встановити у Харкові реактор за технологією, яку нам пропонують, у випадку можливої аварії радіус ураження може бути 30 кілометрів. Харкову таке "щастя" не потрібне",- каже Шапаренко. Еколог пропонує вченим та чиновникам "проводити експерименти у Чорнобильській зоні, де немає людей".

Від вчених чекають пояснень

Повідомлення про проведення громадських слухань збурило харківську громаду. Активісти говорять про повну відсутність інформації. Як повідомила DW координатор громадської організації "Зелений фронт" Вікторія Кравченко, громадські діячі вимагатимуть від фізико-технічного інституту проведення семінару. Там людям мають бути надані зрозумілі роз'яснення.

Також Кравченко ставить головне питання від громади: "Чому жоден більш потужний і сучасний американський науковий центр не взявся за цей ядерний експеримент, а обрали місцем його проведення саме Харків?".
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Довкілля»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Вони вважають життя наше забавою і житіє прибутковою торгівлею, бо кажуть, то повинно ж звідкілясь мати прибуток, бодай із зла”
Біблія

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.